Slaňujícího horolezce zabily včely

Slaňujícího horolezce zabily včely

V souvislosti s horolezectvím a smrtí většinu lidí napadne přetržení lana, padající kámen, ale rozhodně ne včely. Smůlu měl v tomto ohledu Steven Johnson.

55 letého Američana objevila skupina horolezců, kteří si jeli stejně jako Steven užívat lezení na Mount Hopkins (2613 m) v Arizoně. Podle jejich výpovědí visel Steven bezvládně v sedáku.

Následně bylo na patologii potvrzeno, že o úmrtí se opravdu zasloužily stovky včelích bodnutí, jimiž se dostalo do těla velké množství jedu.

Na hřebeni, ze kterého Steven slaňoval, byl nalezen mrtvý také jeho pes. Příčina úmrtí byla stejná.

Co dělal v horách sám?

Steven Johnson nebyl žádný amatér, který by podcenil situaci nebo něco podobného. Byl členem místního horolezeckého klubu. S lezením a pohybem v horách měl třicetiletou zkušenost.

Je autorem několika cest na nedalekém Mount Lemmon (2791 m). Právě zkoumání terénu pro potenciální novou linii bylo důvodem, proč byl Steven na Mount Hopkins.

Jaké by mohlo být vysvětlení?

Nevyřešenou otázkou asi zůstane to, jak se celé neštěstí událo. Pravděpodobnou verzí může být, že Steven vyrušil včely při osazování cesty borháky, když bušil kladivem do skály. Tomu by napovídalo i to, že jen pár metrů od místa, kde tělo horolezce našli, byl včelí úl.

S využitím climbing.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: