Ski&Bike Špičák – sportovní sjezdovky i skvělé zázemí pro děti a začátečníky

Ski&Bike Špičák – sportovní sjezdovky i skvělé zázemí pro děti a začátečníky

Šumavský Ski&Bike Špičák (Železná Ruda) patří ke stálicím TOP českých lyžařských areálů. Užijete si tady sportovní sjezdovky v kombinaci s lehčími tratěmi pro rodiny s dětmi.

Místní raritou je nejprudší česká sjezdovka – Šance, se sklonem až 100 % (45°). Dále 8,5 kilometrů sjezdovek, z nichž je 88 % zasněžováno technickým sněhem. Z 5 hlavních tratí je jedna černá (již zmíněná Šance), dvě červené a dvě modré. K tomu snowpark Freestyle Area na někdejší sjezdovce Lubák a další příjemné svahy pro výuku dětí nebo začátečníků včetně pohyblivého koberce či dětského hřiště.

Past na fronty – nově online nákup skipasu

Komu se nechce hlavně ráno po příjezdu čekat ve frontě, může si zakoupit libovolný skipas online. Zakoupí a nahraje si jej přes e-shop na webu spicak.cz na čipovou kartu areálu (stojí 50 Kč). Po příjezdu nastoupí už rovnou na lanovku, zvolený tarif se mu aktivuje při prvním průchodu turniketem. Když po posledním lyžování kartu vrátí, vyplatí mu v kase areálu 50 korun zpět, případně jí vrátí v automatu na parkovišti (hlavní je hned u sjezdovek, 230 míst, plus další jsou poblíž). Čtyřsedačková lanovka a 10 dalších vleků má celkovou kapacitu 7550 osob za hodinu. Pro běžkaře speciální okruh a v okolí desítky kilometrů upravovaných tratí. Na sjezdovce Spodní Šance vždy ve středu, pátek a v sobotu večerní lyžování od 18:30 hodin.

Za kolik se letos na Špičáku lyžuje?

Loni areál hlavní skipasy nezdražoval, letos pak i vzhledem k pravidelným investicím zvedl cenu denního skipasu pro dospělého v hlavní sezoně o cca 3 % na 630 Kč (z 610 Kč). Ve stejné relaci pak bude stát celodenní dětský skipas –  445 Kč, či rodinná celodenní jízdenka (dva dospělí a neomezený počet vlastních dětí) – 1515 Kč. V loňské sezoně premiérově nabízený juniorský skipas (mládež 15 – 18 let) přijde na 550 Kč. V nabídce nadále zůstává první společný skipas po oblast Železnorudska – spolu se Ski&Bike Špičák zahrnuje i střediska Belveder a Nad Nádražím. Ceny kopírují ty ze Špičáku.

Co je ještě letos nového?

Na sjezdovce Spodní Šance, kde stojí trať měřeného slalomu i fotobuňka pro otestování rychlosti jízdy, si můžete za dobrých sněhových podmínek užít i novou fun line. Má dva úseky a jde o lehkou i hravější formu trati na způsob skikrosu. Dlouhá bude celkem skoro 300 metrů, široká v průměru 10 metrů a kromě klopených zatáček nabídne i např. terénní vlny.

Neumíte lyžovat? Nebojte se, protože….

…letos na Špičáku zahajují už 44. ročník vlastní lyžařské školy s nejlepšími instruktory v oblasti. Rozšiřují též nabídku po nejmenší děti ve věku 3-4 let o individuální lekce, aby si vyzkoušely svoje první lyžování. O tyto kurzy byl zájem, stejně jako o další individuální výuku pro dospělé/větší děti, kde si oni sami mohou vybrat svého instruktora a zvolit čas začátku. Oblíbené víkendové lyžařské kurzy pro děti (od 6 let) i dospělé pak startují 13. ledna 2018. Instruktoři Ski&Bike Špičák zajišťují výuku lyžování/snowboardingu také v areálech Nad Nádražím a Belvederu. Více na www.spicak.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: