Skialpinismus? Skitouring? Freeride? Seznamte se!

Lyžařské túry získávají na oblibě. Je to krásná a mnohostranná sportovní aktivita v zasněžených horách. S tím, co tzv. „skialp“ a freeride obnáší, jaká jsou specifika výbavy, kde se dá zdárně provozovat i o tom, jak se vyhnout lavině vás seznámí Michal Bulička, nadšený a aktivní turista na lyžích (skialpinista) a dlouholetý redaktor lyžařského magazínu Snow.

Přednášky a diskuse na téma:

  • Co je to skitouring, freeride. Jak začít. Potřebné dovednosti
  • Lavinové nebezpečí a prevence
  • Vybavení pro skitouring
  • Diashow The Best of Alps

Dozvíte se to nejpodstatnější o lyžařských disciplínách ve volném terénu, co si představit pod pojmem lyžařská túra a jejím plánování, s kým a jak začít s lyžařskými túrami.

Lavinové nebezpečí a prevence

Ne neupravených horských svazích je krásně, zážitky bývají silné, ovšem je potřeba stále myslet, že jsme v terénu, kde nás ohrožují laviny. Dostanete pár tipů, jak se lavině vyhnout, co laviny způsobuje a jak se chovat, když se do laviny dostanete.

Vybavení pro skitouring

Je zdánlivě podobné tomu sjezdařskému, přesto specifické. Vázání umožňuje chůzi s volnou patou, boty jsou pevné na sjezd a volné na výstup a na skluznice se lepí stoupací pásy. Navíc vždy používáme tzv. nouzové vybavení – lavinový vyhledávací přístroj, sněhovou lopatu a sondu. A taky hit posledních let, lavinový batoh. Bude možnost prohlédnout si a osahat kompletní výbavu.

Diashow Best of Alps

Dozvíte se kam vyrazit do horského terénu. Nejen v Alpách, které prolétneme během efektní diashow, ale také v našich horách, kde se po letech pohnuly ledy a ochranáři otevřeli určité lokality.

Zaměřeno na: začátečníky, mírně až středně pokročilé

Kdy a kde?

Městská knihovna v Praze

středa 15. ledna 2014,

18 – 20 hodin: co je to skialp, vybavení

20 – 22 hodin: lavinová prevence, diashow

vstupné 40 Kč, www.mlp.cz

Možnost rezervace – formou komentáře nebo zprávy na facebookovém profilu Dynafit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: