Skialpinismus Honzy Paly

Skialpinismus Honzy Paly

Po loňském přerušení zapříčiněném velkou pracovní zaneprázdněností jsme na konci března 2012 vyrazili na další SNOW CAMP. Za podpory firmy Jerky a v rámci Komise tradičního skialpinismu ČHS jsme ve dnech 24. března až 1. dubna 2012 působili ve třech makedonských pohořích – Šar planina, Korab mountain range a Baba – Pelister. Počasí vyšlo fantasticky, když až na jeden částečně pošmourný den bylo stále jasno, a nebe téměř bez mraku. K tomu se přidal silný vítr, základové laviny a v oblasti Korabu čerstvé velké medvědí stopy. Shrnuto a sečteno, skialpinistický výlet jak má být. Podívejte se na zprávu a fotky ze skialpové Makedonie

Pro skialpinistický výlet Tropická skialpová sobota v Malé Fatře jsme měli kromě tradičních lavinových batohů Snowpulse-Mammut PRO 35 R.A.S. zapůjčený lavinový freeridový batoh BCA Float 18. Vzorkovou verzi BCA Float 18 jsme měli s sebou díky zlínskému obchodu a půjčovně SP SPORT.

Čtěte dále praktické zkušenosti se skialpovým batohem BCA Float 18

Cestovat letadlem s lyžemi? Jde to! Čtěte dále na Mountainski.cz.

Základní přehled aktivit během únorového výletu Ski the mountains of Lebanon

Jak má vypadat pracovní den na Slovensku

Skialpové novinky na veletrhu ISPO 2012 v Mnichově co nového ve skialpovém vybavení? Čtěte komentář z veletrhu ISPO na přelomu ledna a února.

Ako som Lomničák lyžoval – Vysoké Tatry 28. január 2012 – sjezd jižního žlebu Lomnického štítu + VIDEO

Jan Pala alias Palič (*celkem dávno v Československu)

Aktivní skialpinista, vyrážející na tůry od Krušných hor přes Alpy až po Kamčatku. Předseda Komise tradičního skialpinismu při Českém horolezeckém svazu, hlavní autor výborné a téma téměř vyčerpávající knihy Hory a sníh a spoluautor knihy Horolezecká abeceda.

Narodil se už celkem dávno uprostřed Československa. Po změně situace v souvislosti s rozdělením uvedeného státního útvaru jsem oficiálně trvale přebýval přibližně třicet kilometrů od hranic se Slovenskem. Na lyžích začal jezdit ve třech letech a skialpinistickým aktivitám se věnuje od roku 1995.

Osobní stránky: www.mountainski.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: