Seznamte se: Courtney Sanders!

Seznamte se: Courtney Sanders!

Nejdřív chtěla být profesionální hráčkou fotbalu (kopané), hrála za nejlepší družstva pro mladistvé v Americe, potom jí ale život rozdal jiné karty, a tak se stala jednou z nejlepších boulderistek světa …

Za několik dní jí bude 25 let, je mladá, krásná, inteligentní, povahou sportovkyně a „dříč“ – to všechno jí tudíž dává obrovské charisma. Děvče z vesnice nedaleko Nashvillu v Texasu, které momentálně pobývá v Boulderu v Coloradu, chtělo kdysi být profesionální fotbalistkou (v kopané), dokonce byla hráčkou v několika významných klubech v USA a zapojena do projektu vedení nadějné mládeže až k úspěchům na Olympijských hrách. Bohužel musela po operaci kolena přestat hrát, jinak by si zřejmě už třeba při dalších zraněních nemusela zahrát nikdy nic.

Sen o profesionálním hraní fotbalu se brzy rozplynul, a tak raději následovala dráhu poctivé studentky na univerzitě v oblasti medicíny a mikrobiologie. V druhém ročníku (2008) se stala průvodkyní na raftech na řece Ocoee v oblasti texaského Chattanooga. Zde poprvé se v ní probudila opravdová láska k outdoorovým dobrodružstvím. Třešnička na dortu pro ni přišla téhož roku na podzim, kdy si s přáteli vyrazila zalézt na Summersville Lake, kde se praktikuje tzv. deep water soloing, tudíž sólolezení v podobě boulderingu nad vodní hladinou – od té doby začala pravidelně chodit do tělocvičny a co více, začala lezení praktikovat i na stěně na univerzitě v Knoxville.

Během svých víkendových výjezdů do oblastí jako Red River Gorge, Little Rock City and Obed potkala svou životní lásku, profesionálního lezce Daniela Woodse, společně s nímž propadla boulderingu a všem horolezeckým disciplínám (a cvičitelství jógy). Následující rok (2009) ukončila svá studia a dala se zcela na lezeckou dráhu, přestěhovala se do zmiňovaného Colorada do města Boulder, okolo nějž je nespočet možností k seberealizaci v této oblasti sportu. Není snad ani divu, že jejím vzorem je samotná nejpopulárnější lezykně světa – Lynn Hill.

Momentálně tak patří Courtney Sanders mezi světovou boulderingovou elitu, jezdí často na závody, kde dosahuje buď těch nejlepších, nebo minimálně skvělých výsledků.

Něco statistik

Nechme mluvit jenom na chvilku na závěr čísla:

Věk: 25

Její největší úspěch: dva bouldery V11/8A během jediného dne

Další plány: přelézt boulder obtížnosti V12 v Zimbabwe

Video na konec

N úplném konci dnešního příspěvku se rozloučíme krátkým videem, kde samotná lezykně vystupuje a promlouvá, přesvědčte se o jejích kvalitách sami:

Pokud byste se chtěli dozvědět o sympatické Courtney Sanders více, tak si kliněte zde pro krátký rozhovor.

Zdroj: adidas.com

adidas

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: