Severská kvalita a styl: Norská móda na českém trhu

Severská kvalita a styl: Norská móda na českém trhu

Když se řekne norská značka oblečení, většině z nás horalů se vybaví merino triko nebo ponožky od Devoldu. To ale rozhodně není všechno, co skandinávské značky umí. Pojďme si představit výrobce, které do Česka dováží firma North Trappers alias Norská móda.

Dale of Norway

První norskou oděvní značkou, kterou Norská móda na českém a slovenském trhu zastupuje, byla Dale of Norway, výrobce originálních a exkluzivních vlněných svetrů. Firmu Dale byla založil roku 1879 Peder Jebsen, který vystudoval moderní metody výroby v Anglii a měl s textilním průmyslem dlouholeté zkušenosti. Vesnička v údolí Dale byla ideálním místem pro založení textilní továrny, která využívá energii vodních zdrojů a má snadný přístup k norské vlně. Pletené výrobky od Dale se staly rychle uznávanými pro svou prvotřídní kvalitu a pozici lídra a inovátora na poli vlněného oblečení si značka udržela dodnes. Klíčem k úspěchu značky je talentovaný tým designerů, kvalifikovaní technici, jedinečná techniky pletení a také použití 100% prvotřídní a ekologické vlny.

Dale of Norway spolupracuje s Mezinárodním olympijským výborem a navrhuje a vyrábí oficiální svetry pro zimní olympijské hry.

Devold of Norway

Devold je jednou z nejstarších outdoorových značek na světe. Vlněné oblečení vyrábí v Norsku již od roku 1853 a během své existence oblékala řadu dobrodruhů, objevitelů i outdoorových nadšenců včetně Fridtjofa Nansena či Roalda Amundsena. I v současnosti je považována za světovou špičku z hlediska kvality produktů a inovací ve zpracování a výrobě z vlny. Devold nabízí širokou kolekci funkčního prádla z merino vlny, ponožek, čepic, tradičních vlněných svetrů i lifestylových produktů. 

Bergans of Norway

Značku Bergans založil v roce 1908 Ole Bergan, který vynalezl dodnes používanou anatomickou konstrukci batohů, u nás dobře známých jako tzv. krosna. Kvalitu značky Bergans úspěšně otestovali např. Roald Amundsen při dobytí Jižního pólu roku 1912 nebo Edmund Hillary, když v roce 1953 jako první zdolal Mount Everest právě s batohem Bergans na zádech.

Bergans je dodnes nejvýznamnějším producentem batohů a zároveň výrobcem vybavení na lyžování, skialpinismus, turistiku i městskou módu pro všední den a volný čas. Produkty vynikají svojí originalitou, funkčností a praktičností. Bergans vyrábí z těch nejkvalitnějších dostupných materiálů. Jako jedna ze dvou značek na světě používá pro své výrobky nejmodernější membránu Dermizax NX. Na řadu svých výrobků vlastní Bergans patenty a ve svých kategoriích jsou produkty unikátní v celosvětovém měřítku (např. zádový systém batohů SPINE).

Kari Traa

Ryze ženskou značku sportovního a městského oblečení a doplňků Kari Traa založila norská akrobatická lyžařka Kari Traa, držitelka tří olympijských medailí a opakovaně zvolená „nejvíce sexy ženu v Norsku”. Jako sportovkyně hledala značku, která rozumí potřebám žen při pohybu a nikde žádnou nenašla. Neváhala a spojila se s designerkami a vytvořila dokonalou ženskou sportovní a městskou kolekci Kari Traa. Prostě dámská značka od Ženy pro Ženy! V Česku je ambasadorkou značky Kari Traa Eva Samková, mistryně světa ve snowbardcrossu a olympijská vítězka.

Bula

Bula je značka, která patří mezi světovou třídu ve výrobě čepic a kulichů. Do jejího sortimentu patří také funkční spodní prádlo, sportovní oblečení, rukavice, ponožky, boxerky a různé zimní doplňky. Bula je skvělý společník pro jakoukoliv outdoorovou aktivitu. Každý rok přichází s novými nápady, trendy, které nejen zahřejí a ochrání, ale i nadchnou svým jedinečným designem. Značka je určena pro všechny, kdo chtějí vypadat originálně a cítit se skvěle.

Alfa

Značka Alfa už více než 80 let vyrábí vysoce kvalitní a odolnou lyžařskou a trekkingovou obuv pro outdoorové nadšence. Kromě toho vyrábí obuv pro profesionály, jako je například norská policie, norská armáda a další profesní skupiny. Značka Alfa sídlí v norském městě Jaren, 70 km severně od Osla, výroba probíhá podle přísných pravidel ve vybraných továrnách v Evropě a Asii.

Norská móda

Firma North Trappers vznikla v roce 2002, tehdy jako dovozce sobích kožešin. V portfoliu Norské módy je dnes více než 15 značek, které jako importér na českém a slovenském trhu exkluzivně zastupuje. Norská móda je přitom významným dodavatelem outdoorového oblečení pro prodejní sítě HUDYsport, Rockpoint nebo Intersport. Norská móda vybavuje nespočet českých expedic a obléká Horskou službu České republiky. Více na www.norskamoda.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: