HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Sedm dní na lovu bouřek nejen v nezměrné Arizoně

Sedm dní na lovu bouřek nejen v nezměrné Arizoně

Hromy, blesky, dunění, temné mraky, stěny deště. Věci, kterým se většina lidí (a hlavně zvířat) vyhýbá. Jsou ale tací, kteří jim jdou naproti, aby si je natočili, načerpali z nich nějakou prazvláštní nadpozemskou energii. Vzhůru na lov!

Fascinující i obávané

Je to asi necelého čtvrt roku, co jsem zde u nás na webu Pohora.cz uveřejnil krátké časosběrné video mapující různé bouřky. Nedalo mi to a dnes jsem se rozhodl vám nasdílet ještě jedno. Možná proto, že se mi podobné záběry neskutečně líbí, možná proto, že je to skvěle zpracované netradiční téma dotýkající se (sic okrajově) outdoorových akitivit, ale také těch adrenalinových.

Mike Olbinski, americký fotograf, věnuje podstatnou část svého volného času rovněž „bouřkovým aktivitám“, proto ho můžeme právem nazývat „lovcem bouřek„. Nelení obvolat několik kamarádů, povětšinou nadšenců do stejných věcí, kteří jsou s to s ním celý týden brázdit nekonečnými pláněmi Arizony a okolních států (za sedmi dní urazila parta přibližně 3000 mil) v touze zachytit tu nejkrásnější, největší, nejděsivější a kdo ví vůbec jakou „nej-“ bouři na nebi. Naloží auto nejmodernější technikou pro sledování počasí a dostávání těch nejaktuálnějších meteorologických údajů, připraví nahrávací techniku a vyrazí …

Vzhledem k jeho zmíněnému koníčku se také pokusil „lovení“ zdokumentovat a sestříhat, aby se i ostatní, jako my, mohli těšit z bezpečí domova krásnými a dechberoucími bouřivými mraky. Vznikl časosběrný, sedmiminutový film obsahující to nejlepší z jeho cesty „po amerických pláních“, včetně zachycení tornáda nedaleko letiště v Denveru..

Díky za parádní podívanou, snad se vám líbí aspoň z poloviny tak, jako mě!
A kdybyste náhodou při sledování záběrů přemýšleli, jak se chovat při bouřce, můžete se to dočíst zde!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: