Scuol – běžkování, zimní túry a lázeňský odpočinek

Scuol – běžkování, zimní túry a lázeňský odpočinek

Scoul, městečko v nádherném údolí řeky Inn, má příjemné centrum, klidnou atmosféru a historické zajímavosti v okolí. V zimě po náročném dni na lyžích či běžkách oceníte zejména termální lázně, které tu mají již dlouhou historii.

Scuol se nachází v údolí dolního Engadinu. Je to klidné místo bez masové turistiky velkých hotelů, s neporušenou přírodou v okolí. Díky alkalickým pramenům, jež obsahují Glauberovu sůl s hojícími účinky, tu vznikla lázeňsko-relaxační oblast, tvořena městečky Scuol, Tarasp a Vulpera, z nichž Scuol je tím hlavním.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Běžky, lyžování či bruslení – pestrost zimních aktivit

Přímo ve Scuolu začíná běžkařská trať, která se táhne údolím až do města Martina, které leží na hranici s Rakouskem. Trať je, jak je ve Švýcarsku zvykem, perfektně upravená. Široký pás pro bruslení a stopa pro klasiku vyříznutá jako podle pravítka. Kromě nádherných okolních hor nepřehlédnete ani četné hrady, staré kostely a zříceniny, které dodávají krajině specifický ráz.

Naší zastávkou byla také osada Sur En, kde je otevřená ledová dráha. Na místě si můžete vypůjčit brusle a helmu a vydat se na 3 km dlouhý okruh lesem. Jak jsme si původně mysleli, nejedná se o zamrzlý potok, ale o asfaltovou cestu vedoucí lesem, která je pravidelně polévaná vodou. Takže se nedivte, že na tomto bruslařském okruhu pojedete občas docela dost do kopce či z kopce. Což jste asi ještě nezažili a pro příležitostné bruslaře jako jsme my, je sjezd na bruslích docela adrenalinový zážitek.

Lázeňství s velmi dlouhou tradicí vám nabídne koupel s výhledy na třítisícovky kolem

Lázeňské město Scuol s promenádami a kašnami vyvěrajícími léčivou minerální vodu je ideální místo pro relaxaci a odpočinek. Opravdu málo míst vám nabídne masážní perličkovou koupel v termálních a minerálních pramenech s výhledem na třítisícové vrcholky hor.

Lázeňská kultura dolního Engadinu je založena na existenci přibližně 20 minerálních pramenů. Dokonce i z městských kašen ve Scuolu teče čerstvá minerálka! Není tedy divu, že tu má lázeňství dlouhou tradici. V zimě je příjemné spojit lyžování a zimní turistiku s relaxem v minerálních bazénech a v létě tu turistický ruch neusíná. Přijíždějí se sem léčit lidé z celé Evropy. Bad Engadin Scuol nabízí finské sauny, páru, solárium, římsko-irské lázně, šest bazénů s masážními tryskami, protiproudem, bublinkami … a hlavně úchvatným výhledem na zasněžené hory.

Pestrá historická část městečka nabídne zajímavé výjevy

Městečko Scuol má svou historickou část, kde najdete domy se sgrafitovou výzdobou fasád, které tu stojí a žijí svým životem stejně jako před dvěma sty lety. Sgrafitová výzdoba je tu opravdu pestrá. Ať už to je Madona, postava bojovníka nebo delfín, kterého obyvatelé z údolí Innu nikdy ve skutečnosti neviděli, budete mít na co se dívat.

Switzerland Winter

40 tipů pro zimní aktivity ve Švýcarsku

Přehledně na mapě: Stáhněte si mapu Zimního Švýcarska, najdete na ní pečlivě vybraných 40 tipů na ty nejlepší zimní radovánky, pro lyžaře i nelyžaře, skialpinisty, freeridery, bruslaře i sáňkaře, lázeňské typy i šílené blázny… prostě pro všechny milovníky zasněžených hor. Všech 40 tipů popsaných v podrobných článcích s fotkami najdete na MojeSvycarsko.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: