Sbírka pro chatu Prašivá v Beskydech

Sbírka pro chatu Prašivá v Beskydech

Klub přátel chaty Prašivá ve spolupráci s Klubem českých turistů spustil crowdfoundigovou sbírku na obnovu chaty Prašivá – nejstarší české horské chaty v Beskydech. Nadšenci se snaží obnovit zchátralý projekt a udělat z chaty opět oblíbené výletní místo.

Díky prostředkům z prvního projektu na startovac.cz, dalším sponzorským darům a obrovskému zapálení více než 150 dobrovolníků se podařilo k 95. narozeninám chatu Prašivá vzkřísit z dezolátního stavu a navrátit tak z velké části tomuto beskydskému skvostu zašlý lesk a slávu.

Práce nejsou ale ještě zdaleka u konce! Prašivá má málo vody, je třeba myslet ekologicky a zachytávat dešťovou vodu a napojit na ni sociální zařízení. Organizátoři také chtějí zútulnit okolí chaty formou odpočinkových posezení, vyměnit oboje vchodové dveře a postupně chatu i zateplit a stylově obložit novým šindelem.

Cílem projektu je, aby se Prašivá opět stala oblíbeným celoročním útočištěm pro rodiny s dětmi tak, jako tomu v historii bylo. V plánu je také příprava dětského přírodního hřiště nebo již realizovaný velký dětský koutek přímo v chatě, který přivádí na Prašivou spousty rodin.

Po více než 5 000 hodinách dobrovolnických prací je například vyměněno 25 oken, kompletně byla opravena kuchyň, sklad, výčep a obložení chodeb ve všech patrech chaty, nový kabát dostala také část střechy, kanalizace a byl revitalizován zdroj pitné vody. Téměř hotova je i první etapa opravy rozhledny. Slavnostní znovuotevření rozhledny je stanoveno na sobotu 11. 6. 2016. Nenechte si ho ujít a spojte ho s příjemným výletem v okolí.

Pokud chcete, zapojte se do sbírky také!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: