Sázavský vodácký maraton již po čtvrté, 42 kilometrů z Chocerad do Pikovic

Sázavský vodácký maraton již po čtvrté, 42 kilometrů z Chocerad do Pikovic

Již po čtvrté letos vyrazí odhodlaní vodáci na trasu Sázavského Samba Maratonu. 42 km dlouhá trasa závodu vede z Chocerad do Pikovic, první část je tedy spíše klidná a na závěr si závodníci „vydechnou“ v peřejích mezi Týncem a Pikovicemi.

Náročnost trati i limit pro dokončení závodu jsou nastaveny tak, aby to zvládl opravdu každý. Nejmladšímu účastníkovi, který vloni s tatínkem dokončil maraton, bylo 10 let, věk nejstarších převyšoval sedmdesátku!

Každý, kdo dokončí závod v limitu 7 hodin (a to se v minulých ročnících povedlo skoro všem), bude zařazen do slosování o novou plastovou kanoi Samba. To už je pěkná cena, která by vám měla pomoci doplout až do cíle!

Další odměny jsou připraveny pro nejlepší závodníky v jednotlivých kategoriích. Za svůj výkon obdrží věcné ceny od firem Coleman, Campingaz, Sevylor, Hiko a Water Element.

Přečtěte si více informací o maratonu a přihlašte se online zde. Třeba vás naláká i reportáž z předchozího ročníku.

Propozice

Termín: Sobota 21.9.2013

Trasa: Klasická maratonská vzdálenost 42195 m rozdělená na tři části takto:

1. část: Chocerady, hotel Ostende – Zbořený Kostelec; 21435 metrů po vodě

2. část: Zbořený Kostelec tábořiště – Zbořený Kostelec zřícenina – Zbořený Kostelec tábořiště; 1623 metrů během nebo chůzí do kopce a z kopce

3. část: Zbořený Kostelec tábořiště – Pikovice kemp; 19137 metrů po vodě

Občerstvovačka ve Zbořeném Kostelci – na startu meziběhu – budou připraveny obložené housky, sušenky, banány, šťáva a čaj. Je jen na vás, zda si dáte něco na zub před výběhem na hrad nebo až po něm.

V cíli bude pro všechny závodníky čaj a buřty na opékání.

Limit pro dojetí do cíle, abyste byli zařazeni do slosování o kanoi Samba, je jako vloni stanoven na 7 hodin od startu, tedy do 16:00. V 16:30 proběhne vyhlášení výsledků (pro nejlepší závodníky máme připraveny pěkné věcné ceny od našich sponzorů) a losování o fungl novou kanoi Samba. V 18:00 je nejzazší termín pro vrácení lodi, ať jste, kde jste. Uložte si prosím naše číslo do svého mobilu (604 904 737), abyste nám mohli zavolat, kdybyste se někde ztratili na trati nebo už nemohli.

Doprava závodníků zpět na start: Doprava vlakem je problematická – je tam dlouhý přestup v Čerčanech, proto budeme zajišťovat dopravu do Chocerad objednaným autobusem. Autobus bude odjíždět po vyhlášení výsledků.  Jízdu autobusem, prosím, objednejte dopředu, cena bude 100 Kč/osoba.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: