Samnaun: projeďte se na horské dráze – nejnovější singltreky ve Švýcarsku!

Samnaun: projeďte se na horské dráze – nejnovější singltreky ve Švýcarsku!

Rychle se rozrůstající turistické středisko Silvretta Arena u švýcarského městečka Samnaun je bohatší o dva, profesionály vybudované singltreky pro horská kola. Tak honem zabalit kola a vyrazit do Švýcarska!

Dříve velmi odlehlá vesnička Samnaun se v posledních letech velmi rychle rozrůstá do exkluzivního a perfektně vybaveného turistického střediska. Bezesporu za to může zdejší příroda, která místu nadělila mnoho vrcholků, krásná údolí a neuvěřitelně pestrou paletu zdejší flóry.

Zdejší infrastruktura dovolí užít si dovolenou jak pěším turistům, tak cyklistům na silničních a horských kolech. Vše usnadňuje množství sedačkových i kabinových lanových drah a profesionální nabízené služby. Městečko Samnaun navíc patří k švýcarské bezcelní zóně, což vybízí k výhodným nákupům.

Nová trasa, nové zážitky

Světoznámý downhiller Claudio Caluori se na zdejších svazích rozhodl vybudovat dva singltreky pro horská kola. Jeho výtečnou práci si můžete přijet vyzkoušet na vlastní kůži. Všechny kořeny, kameny i nerovnosti po celé trase byly pečlivě odstraněny či zahrabány. Můžete se tak při jízdě po dřevěných můstcích či při skocích přes horské potoky kochat nádhernými vrcholky Silvretty.

První singltrek začíná na vrcholu Viderjoch a klesá k chatě Alp Trida, druhým se dostanete do toho samého místa, akorát ze sedla Alp Trida Sattel. Obě trasy končí na stejném místě a všechny body jsou dosažitelné lanovkou. V případě Alp Trida i po vlastní ose po silnici. S kartou hosta regionu Samnaun, kterou dostanete při ubytování ve většině místních hotelech, máte jízdy lanovkou i s vaším kolem zcela zdarma.

Enduro-Trail pro každého

První singltrek vede z vysokého Viderjochu (2732 m) k chatě Alp Trida (2261 m). Z obou tras je tato ta lehčí. Vede prakticky pouze z kopce, neobsahuje žádné skoky ani extra složité technické pasáže. Je ale řádně pokroucená, nechybí jí nápaditost a prostředí, kterým vede je naprosto úžasné. Tady si její autor – Claudio – dal opravdu záležet.

Cesta dolu vás bude bavit tak, že po dvaceti minutách, na jejím konci, budete chtít jet znovu. Přesně jako malé dítě, kterému na pouti zastavili kolotoč. Naštěstí je tu možnost vyjet lanovkou a dát si sjezd opakovaně anebo přejet na druhý, náročnější Flow-Trail.

Délka: 3,8 km
Čas: 20 minut
Stoupání: 4 m
Klesání: 488 m
Obtížnost: střední

Flow-Trail pro zkušené

Druhá trasa je náročnější sestřička té první. Je doslova prošpikována nejrůznějšími technickými úseky, které i zkušenějším jezdcům dají zabrat. Obsahuje celou řadu skoků a prudkých zatáček. Ani tady nechybí krásný výhled do krajiny s úžasným panoramatem. Ideální místo pro fotografování či natáčení vašich jezdeckých dovedností.

Trasou sjedete ze sedla Alp Trida (2488 m) ke stejnojmenné chatě Alp Trida (2261 m). Výjezd na začátek trasy je díky lanovce opět velmi snadný a tak vám nic nebrání si jízdu užít vícekrát. Lanovka je navíc světovým unikátem, je totiž jako první na světě dvoupatrová!

Délka: 2,6 km
Čas: 20 minut
Stoupání: 90 m
Klesání: 242 m
Obtížnost: náročná

Obdrží-li vaše kolo během sjezdu dávku bahna a prachu, jistě u chaty Alp Trida oceníte myčku kol, kde svého miláčka přivedete do původního stavu. Stejně tak si obsluha chaty poradí s píchlou duší anebo utrženým řetězem.

Po náročném dni plném sjezdů, skoků a možná i lehčích pádů přijde jistě vhod některá z wellness služeb, nabízená mnohými hotely či penziony. Horká koupel nebo zklidňující masáž vám vryje do paměti, že návštěva Samnaunu se jistojistě vyplatila.

Grand Tour of SwitzerlandGrand Tour of Switzerland – 1643 km autem nebo na motorce, 5 alpských průsmyků, 22 jezer, 12 míst zapsaných na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Dalších 68 nejaktraktivnějších zastávek na trase speciálně připravených pro outdoorové nadšence najdete na webu www.MojeSvycarsko.com/GrandTourOutdoor.

Pro další, převážně praktické informace (ubytování, možnost dopravy, speciální akce apod.) navštivte stránku pro milovníky Švýcarska: MojeSvycarsko.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: