Salt boarding – zrodil se nový sport? + VIDEO

Salt boarding – zrodil se nový sport? + VIDEO

  Místo sněhu sůl, místo kopce totální rovina, jako hnací síla čtyřkolky. Jenom snowboardy zůstaly stejné. Znáte salt boarding? Stane se z něho nový (adrenalinový) sport? Nebo je to jenom šílený nápad party kamarádů?

Bílá jako bílá?

Solné pláně na severozápadě Utahu jsou známé nejen pro svou barevnou pestrost (bílá země krásně kontrastuje s modravým nebem), ale také pro „absolutní rovinu„, jakou se tato planina zdá být. A právě spojení soli, která může v jistém smyslu nahrazovat sníh (nebo i písek), s téměř neomezeným prostorem se hodilo partě Američanů, kteří srpnový výlet strávili (mimo grilování) bláznivými kousky na snowboardech taženými za čtyřkolkami. Není tedy od věci, že se tomuto sportu začalo říkat „salt boarding„.

Občas zkusili, jak velkou rychlost za čtyřkolkou saltboardista vydrží (okolo šedesáti kilometrů za hodinu!), jindy se věnovali různým trikům přes zábradlí či jiné překážky. Pádů bylo požehnaně, škoda, že se nedozvíme, jak rozdílně bolí pád v rychlosti na sněhu a na soli.

Nicméně – sůl použité snowboardy vybrousila velmi pěkně, takže informace na konec – s novým snowboardem, který dostanete třeba pod stromeček, se to asi dělat nevyplatí. A kdo ví, zda se tato zábava vyplatí provozovat lidem, kteří by za podobným „solným královstvím“ museli cestovat přes půl planety – u nás je naštěstí sněhu většinou dost, nebo lze podobnou zábavu vykonávat trochu blíže v zahraničí na písku.

Užijte si videozáznam šíleného nápadu a pěkný den v Utahu!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: