S rodinou do Saalbach Hinterglemm

S rodinou do Saalbach Hinterglemm

Všichni rodiče vědí, že když jsou spokojené děti, jsou spokojení všichni! Právě proto návštěva rakouského Saalbachu není špatným rozhodnutím, právě naopak. Pro rodiny s dětmi nabízí tato oblast obrovské využití a své si rozhodně najdou i rodiče.

Zábava, vzrušení a dávka dobrodružství. Na dobrodružné stezce Montelinos v Kohlmaisu pomáhají malí průzkumníci klaunovi Montelinovi najít jeho hračky a kamarády, zatímco v dolní části Kohlmaisu se malí cyklisté zdokonalují v novém parku Learn To Ride. Tady na Reiterkogelu ukradl skřítek Kodok své kouzelné nářadí lstivému trollovi. Kdo je dokáže znovu najít a vyřešit záhadu? Na konci údolí najdete opravdový ráj volnočasových aktivit, od Stezky divočiny až po Vysoký lanový park.

Naučte se jezdit

Vrchol pro všechny nováčky na velkých i malých kolech. Naučte se jezdit v parku u lanovky Kohlmais v Saalbachu. Zde na vás čeká pět známých saalbašských tras v mini edici.

Po prvních jízdních pokusech na okruhu se můžete zdokonalit na tratích Learn To Ride Parku Little Monti, Little Hacklberg, Little Panorama, Little Pro-Line a Drop Area, než vyjedete lanovkou nahoru na start Monti Trailu (prostřední stanice) a Panorama Trailu (horní stanice). Park je vhodný jak pro děti, tak pro dospělé začátečníky.

Stezka divoké zvěře

Kamzíci, lišky, zlatí orli, jeleni a spol. jsou mistry ve hře na schovávanou a jen šťastlivci mohou vyprávět o setkání s nimi. Na této poznávací túře po naučné stezce však zaručeně potkáte oddaného orla skalního, hravého kamzíka, zvědavého sviště, mazanou lišku a nádherného jelena. Dřevěné postavy v životní velikosti si můžete dokonce pohladit. Absolutní vrchol naučné stezky: na jejím konci čeká návštěva majestátního kozorožce alpského – „krále Alp“. A pokud budete mít velké štěstí, objevíte zvířata v jejich přirozeném prostředí prostřednictvím velkého dalekohledu na Ossmannalm.

Na začátku stezky najdete složku s kvízem o divoké přírodě. Vezměte si kvíz a tužku, vyřešte hádanku a vyzvedněte si medaili z Ossmannalm v turistické kanceláři v Saalbachu. Stezka divoké zvěře je otevřena denně a vstup na ni je zdarma.

S rodinou do Saalbach Hinterglemm. Foto: Karin Pasterer
Stezka divoké zvěře

Kodokovo dobrodružství

Během let se Kodok změnil z drzého skřítka na strážce hory a díky své kouzelné moci brání škodám a katastrofám. Osud tomu však chtěl, že Kodokovy kouzelné nástroje ukradl prohnaný troll. Pomůžeš Kodokovi ukradené předměty najít? Čeká na vás 11 vzrušujících herních stanovišť!

Dobrodružná stezka je přístupná s kočárky. Svět fantazie můžete navštívit zdarma. Zážitkový pas, který získáte v údolní stanici lanovky Reiterkogel, je součástí jízdenky na lanovku!

Nejširší nabídku průvodců a map Rakouska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

Montelinova dobrodružná stezka

Příběh klauna Montelina, který ztratil svůj úsměv, čeká na vás a vaši rodinu. Povíme vám, co se vlastně stalo: Montelino zanedbával své kamarády a hračky. A tak jednoho dne všichni jeho kamarádi zmizeli a krabice s hračkami byla prázdná. Proto malý klaun Montelino zesmutněl a ztratil úsměv. Nyní naléhavě potřebuje vaši pomoc.

Vyjeďte výtahem na vrchol hory Kohlmais. Tady začíná dobrodružství. Vybaveny herním pasem, který obdržíte v dolní stanici, se děti vydají za moudrou sovou a začnou hledat kamarády a hračky klauna Montelina. Z vrcholu hory k prostřední stanici lanovky Kohlmais projdete lesem a přes louky, kde na vás a celou rodinu čeká 15 stanovišť s aktivitami. Od pavoučí sítě a házení na cíl se v loutkovém představení objeví obří had „Paula“. Z domova legrační veverky se zlatým oříškem se vydejte velkým skluzem do cirkusové arény – na Montelinově stezce zážitků je toho spousta k prozkoumání! Kdo najde kamarády a hračky a vrátí klaunovi úsměv, může si na stanici v údolí (u pokladny) vyzvednout malou odměnu a zúčastnit se soutěže o spoustu fantastických dárků.

Montelinova dobrodružná stezka, Foto: Karin Pasterer
Montelinova dobrodružná stezka

Největší lanový park v Evropě

S celkovou délkou přes 8 km, 200 různými stanicemi a 30 lanovými skluzavkami spojujícími několik úrovní a plošin ve výšce od 3 do 40 metrů je vysoký lanový park Saalbach Hinterglemm největší v Evropě.

Dětská turistická výzva

Nalaďte děti na objevování Saalbach Hinterglemm. Naši malí turisté najdou skvělou zábavu a zážitky na horách při objevování vzrušujících tematických stezek. S dětskou turistickou výzvou je nyní pro rodiče snazší vidět, že jejich děti jsou nadšené pro pohyb v přírodě. Na malé turisty čekají hádanky, dobrodružství, vzrušení a sportovní výzva pro celou rodinu a opravdu skvělé odměny!

Napínavé tematické trasy a malebná horská túra jsou zárukou, že dětská turistická výzva bude motivujícím zážitkem pro celou rodinu. Na každé vycházce najdete tři kontrolní stanoviště, kde je umístěná děrovačka. Zde si mohou malí turisté vyrazit dírku na průkaz Kids Hiking Challenge. Trasa se považuje za absolvovanou, jakmile je vyražena dírka na všech třech symbolech. Absolvovali jste alespoň tři z tras v Saalbach Hinterglemm? Pak děti zažily nejen skvělé dobrodružství, ale čeká na ně také super odměna. V turistické kanceláři, u lanovky 12er KOGEL nebo lanovky Westgipfel by měli malí turisté předložit svůj průkaz Kids Hiking výměnou za super odměnu.

Úniková stezka pašeráků

Únikové stezky jsou směsicí dobrodružství, hledání indicií a luštění hádanek zasazených do strhujícího příběhu. Hráči, kteří se chtějí do těchto příběhů ponořit, čelí společné misi. Hry se odehrávají na pozadí údolí Glemmtal, v rámci krátké pěší túry nebo výletu na kole, a to se spoustou vzrušení a zábavy.
Hra je vhodná pro malé skupinky od 2 do maximálně 8 osob a pro děti od 12 let.

Na tuto misi si vynahraďte alespoň 3 hodiny času. Hra začíná v Centru služeb pro turisty, kde si hráči vyzvednou herní set. Cestou budou nacházet indicie a informace, které jim pomohou vyřešit hádanky, odemknout zámky, a tak kousek po kousku zpřístupnit obsah herního setu, dozvídat se stále více o příběhu, číst tajemné mapy, nacházet vzkazy, luštit tajné zprávy a mnoho dalšího.

Stezku je nutné si předem zarezervovat a zaplatit poplatek 49 eur. 

Více tipů, jak využít čas s dětmi v Saalbach Hinterglemm najdete na Saalbach.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: