S lyžemi a snowboardem na Denali + VIDEO

S lyžemi a snowboardem na Denali + VIDEO

Magický aljašský vrcholek Mount McKinley (6194 m n.m.), neboli také v indiánském jazyce Denali, láká kde koho. Třeba i lyžaře a snowboardisty, aby si zařádili na nejstrmějších svazích!

Sníh v naší malebné republice poslední dny z mnoha míst zmizel, a tak milovníkům zimních sportů zbyly skoro jen oči pro pláč. Chtěl bych jim to tímto vynahradit a aspoň na malou chvíli je vrátit zase do ráje zimních sportů, do míst, kde rtuť teploměru málokdy vyleze nad nulu a kde umí i batole sjíždět panenské svahy – ano, na Aljašku!

The Denali Experiment

Nejvyšší hora celé Severní Ameriky Mount McKinley (6194 m n.m.), neboli také v indiánském jazyce tamních obyvatel Denali, tentokráte nezlákala svými terény jenom horolezce a dobrodruhy, kteří chtějí zápasit s přírodou na jednom z nejstudenějších míst světa. Vydala se na ni malá parta lyžařů a snowboardistů, aby dokázali, že lidské hranice lze stále ještě posouvat ve světě adrenalinu dále a že je třeba se občas utkat zejména sám se sebou.

Americký horolezec světových kvalit Conrad Anker na sebe vzal loni nelehký úkol. Dva nadějné sportovce, snowboardistu Lucase Debariho a extrémního lyžaře Sage Cattabriga-Alosu, který například sjíždí nejstrmější svahy regionu Teton ve Spojených státech Amerických, se rozhodl vyvést na vrchol zmiňovaného šestitisícového velikána, aby si následně mohli užít ideální sněhové podmínky, ukázat všem své lyžařské umění a sobě, že se ještě stále mohou zlepšovat. Ne vždy se totiž hvězdy extrémního adrenalinového sportu obejdou bez pomoci!

Mladí sportovci tak čelili nejen nadmořské výšce, řídkému vzduchu, ale i dalším okolnostem, které znesnadňují celý výstup na proslulou Denali a byli rozhodně rádi za přítomnost již zmiňovaného Conrada Ankera. Naštěstí bylo v expedičním týmu i mnoho dalších přátel a kamarádů, kteří zmiňovené dvojce pomáhali ve splnění jejich mise. Tak jako tak se museli všichni zapojit nejen do nekonečného souboje člověka proti přírodě, ale hlavně do souboje se svými vlastními hranicemi!

Akci samozřejmě zdokumentovali a střihačský tým Camp 4 Collective následně ze záběrů udělal skvělý patnáctiminutový film nazvaný dle expedice The Denali Experiment, který se objevil na mnoha festivalech, ale který je zejména plný trefných názorů a zajímavých postojů aktérů a dalších lidí, kteří se podíleli na expedici.

Užijte si ho a nechte se vtáhnout do atmosféry té pravé zimy!

https://www.youtube.com/watch?v=9t0n5MD9SBU

S využitím neverstopexploring.cz

The North Face

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: