Rodinné dobrodružství na chatách Alpenvereinu

Rodinné dobrodružství na chatách Alpenvereinu

Speciál akce alpského spolku Alpenverein zve na horské chaty v Alpách rodiny s dětmi.

Kdo je nezná, ty zvlášť intenzivní a krásné momenty z dětství, na které se dodnes dobře vzpomíná? Přitom se jedná o velmi krátké útržky malých velkých dobrodružství, které v duchu vykouzlí úsměv a přivodí radost. Tyto trvalé zážitky chtějí rodiče věnovat svým dětem dnes stejně tak, jako tomu bylo v minulosti.

Přesně toto si vzala za cíl kampaň „S dětmi na chaty“ rakouského, německého a jihotyrolského Alpenvereinu a postavila společný zážitek celé rodiny do popředí. Do kampaně se připojilo téměř 100 chat alpských spolků, které chtějí speciálně dětem a rodinám nabídnout pěkný pobyt na horách. Přirozeně je každá chata jedinečná jak svým umístěním v horách, tak i svým uspořádáním a lidmi. Ale přátelskost k rodinám mají všechny.

Co splňují chaty zapojené do kampaně S dětmi na chaty?

 • Rodiny s dětmi vítány

Chataři mají k rodinám s dětmi kladný vztah a snaží se vytvářet odpovídající podmínky pro nezapomenutelnou rodinnou dovolenou.

 • Zákaz kouření samozřejmostí

Na všech chatách Alpenvereinu platí bezpodmínečný zákaz kouření.

 • Způsobilost a dosažitelnost ubytování

Chaty se dají vybrat dle dosažitelnosti podle stáří dětí:

 • Děti od batolecího věku            

Tyto chaty jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi, tj. jsou dosažitelné lehkou cestou po krátkém pěším pochodu do jedné hodiny nebo na kole či lanovkou. Vhodné jsou zde také možnosti pro spaní dětí. Jako například ochranné pomůcky proti pádu nebo možnost likvidace plenek. K dispozici je i místo na přebalování a ohřívání dětské stravy.

 • Děti od tří let

Chata je dosažitelná po 1,5–2hodinovém pěším pochodu. K dispozici jsou dětské toalety a umyvadla, popř. stolička a dětské sedačky v prostorech pro hosty. Zajímavé cíle jsou pěšky v dosahu hodiny až dvou.

 • Děti od sedmi let

Chaty jsou zpravidla dosažitelné po vícehodinovém pěším pochodu.

Pro děti je vhodná chata Edelrautehütte položená u malého jezera, která je snadno přístupná ze silničního sedla Hohentauern
Pro děti je vhodná chata Edelrautehütte položená u malého jezera, která je snadno přístupná ze silničního sedla Hohentauern
 • Společný rodinný prostor – Familienlager

 Podle možností jsou rodiny umísťovány do menších pokojů typu Lager (např. palandy) nebo přímo do Matrazenlager – ležení na matracích.

 • Vhodná strava

 Velmi se dbá na to, co děti rády jedí. K dispozici jsou dětské porce za zvýhodněnou cenu a také nabídka nápojů vhodná pro děti. V případě speciálních požadavků je personál připraven pomoci. Členové Alpenvereinu se mohou na chatách za malý poplatek za využití               infrastruktury chaty stravovat z vlastních zásob.

 • Dostupná denní místnost

Pokud se zkazí počasí nebo přijde únava, bývá na chatách s vícero společnými místnostmi k dispozici samostatný prostor pro rodiny s hrami a knihovnou.

 • Rodinné ceny

Pro rodinnou dovolenou platí na chatách slevy z ceny za nocování a také stravu. Děti do šesti let mají na všech chatách nocování v ležení na matracích typu Lager zdarma.

 • Bezpečné okolí chaty

 Okolí chaty je vhodné podle uvedeného stáří dětí. Speciálně pro rodiny s dětmi v batolecím věku je bezprostřední okolí chaty bezpečné. Přilehlé louky a lesy svou pestrostí lákají ke zkoumání, hrám a běhání. Personál chaty rád poradí s tipem na vhodnou túru.

AV - logo

Jste nadšeni?

Skvěle! Brožuru „Mit Kindern auf Hütten“ – S dětmi na chatách v německém jazyce si můžete bezplatně objednat na al*********@ed*******.cz nebo přímo on-line prohlédnout na stránkách www.edelweiss.cz. V případě potřeby vám jako zástupci sekce Alpenverein Edelweiss rádi poradíme.

Chystáte se do Alp? Zařiďte si členství v Alpenvereinu! Jako členové Alpenvereinu získáte slevy na nocleh na chatách, lanovkách a také unikátní celoroční pojištění do hor. Více na www.edelweiss.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: