Rodina dobrodruhů se chystá přejít Madagaskar za 16 měsíců!

Rodina dobrodruhů se chystá přejít Madagaskar za 16 měsíců!

Napadlo vás někdy, že se do nějaké nemalé expedice může zapojit celá rodina i s dětmi, ne jen blízniví individuálové a úzce vybírané týmy? Tak dnes si o tom povíme víc a zamíříme do Afriky!

Taková (ne)normální rodinka

Jen málo slov nám v uších zní tak eufonicky a vytváří v hlavě tolik barevných obrazů, představ a snů jako je Madagaskar. Tento ostrov (a zároveň stejnojemnný stát) nacházející se poblíž jihovýchodního pobřeží kontinentu Afriky je místem, kam se upínají sny o turistickém ráji, zaslíbeném místě opuštěnosti, samoty, velké přírodní krásy a prozatím – naštěstí – i velké netknutelnosti území a neprobádaných míst. A právě sem, do těchto končin, se chystá jedna (povedená) rodina na svou vlastní expedici …

Alexandre a Sonia Poussinovi se rozhodli se svou rodinou vyrazit na 16měsíční turistickou expedici nazvanou „Madatrek“ na tento zmíněný magický ostrov – chtějí ho přejít celý ve své délce; tudíž urazit přibližně 2500 kilometrů. Manželé ale nejsou, jak už jsem naznačoval, jediní členové rodiny, do „jejich expedičního týmu“ totiž patří ještě šestiletá dcera Phylaé a devítiletý syn Ulysse. A to už je pěkná sestava!

Zatímco děti Poussinovi ještě sbírají první cestovatelské zkušenosti a jejich pohorky toho nenachodí více než jim vyroste opět o číslo více noha, jejich rodiče – Alexandre a Sonia – mají hodně za sebou. Podařil se jim například uskutečnit velkolepý projekt přejití celé Afriky (více než 14 tisíc kilometrů) v roce 2001. Od té doby jim zřejmě Afrika ležela stále na srdci a těšili se, až budou moct děti do podobné akce zapojit, aby jim ukázali, jak se o sebe postarat, jak vypadá okolní svět, že je třeba si vážit lidského bytí i toho, co člověk má (a nemá), umět být ochotný, pozorný i pokorný. To jsou všechno krásné věci, které mnoho z nás neumí ocenit a mělo by! A dokonce děti podél cesty studují a dělají zkoušky, rodiče se jim pravidelně věnují …

Expedice Madatrek běží od května a všichni šlapou, jak umějí! A vy je všechny můžete alespoň sledovat buď přímo na oficiálních stránkách, nebo na sociální síti. Každopádně držte palce s námi!

A pro zajímavost se podívejte na to, jak může takové vnitrozemí Madagaskaru vlastně přesně vypadat …

Zdroj: theadventureblog.blogspot.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: