Rock Point Horská výzva míří do Krkonoš

Rock Point Horská výzva míří do Krkonoš

Pouhé dva týdny zbývají do startu Rock Point Horské výzvy v Krkonoších. Začátkem tohoto týdne byla uzavřena online registrace. Do poslední zastávky seriálu horských běhů a trekingu dvojic tak má odstartovat na osm set závodníků. Další se ale stále mohou přihlásit na místě v den konání akce.

„Krkonoše jsou velmi atraktivní lokalitou. Ideální jsou také z logistického pohledu pro celou řadu běžců. Jde navíc o závěrečný podnik celého seriálu, takže kdo váhal, tady má letos poslední šanci. Díky tomu věřím, že letos poprvé překročíme tisícovku běžců. Sám jsem zvědavý, zda se tato magická hranice prolomí,“ očekává zvýšený zájem běžců hlavní pořadatel seriálu Rock Point – Horská výzva Pavel Zitta.

Závěrečný díl celého seriálu odstartuje v Peci pod Sněžkou v pátek 8. srpna tradičně pět minut před půlnocí, kdy se na nejdelší čtyřiašedesátikilometrovou trať (Long) vydají první atleti. Před nimi je náročná „štreka“ do Špindlerova mlýna, přes Dvoračky na Labskou boudu, Mužské kameny, Luční boudu, na Sněžku a oklikou přes Janovy boudy a Na křižovatce zpět přes Velkou Úpu do cílové Pece pod Sněžkou. Na trase čeká kvartet občerstvovacích stanic ve Špindlerově mlýně, na Špindlerově a Luční boudě a na Růžohorkách.

Další vlny na střední a krátké trase odstartují se sobotním dopolednem. Half hromadně vybíhá v devět, Short o hodinu později. Poloviční trasa se se svými čtyřiatřiceti kilometry vyhýbá smyčce na Dvoračky. Běžci ze „Špindlu“ zamíří rovnou k Luční boudě. V závěru chybí i oklika přes Velkou Úpu. Nejkratší sedmnáctikilometrová cesta to vezme v protisměru a z Luční boudy jde rovnou k Výrovce. „Všechny závodní tratě mají společný jeden důležitý bod. Každý musí vystoupat na Sněžku. Právě nejvyšší vrchol Česka je velkým lákadlem a jsem rád, že přes něj můžeme jít. Vždyť pro mnohé je Sněžka velkou motivací a také důvodem, proč se Rock Point – Horské výzvy účastní. Podle naší webové ankety se právě na přechod Sněžky těší více než tři čtvrtiny účastníků,“ připomněl jeden z nejatraktivnějších bodů celého seriálu Pavel Zitta.

Závodní dvojice na všech tratích startují v už klasických čtyřech kategoriích – muži, ženy, mix a dogtreking. Na místě, tedy u startovní brány na parkovišti Kaplička, během soboty nebude chybět ani občerstvení, doprovodný program a zábavné hry pro děti. Hudební produkce se rozjede ve 13:30 hodin a návštěvníci si v průběhu celého odpoledne mohou užít vystoupení kapel Jo!Ska, 2h5-ka nebo Too Late.

Se závěrečným podnikem seriálu Rock Point – Horská výzva se také nejvyšší pohoří České republiky dočká očistné fáze. Stejně jako v Jeseníkách, na Šumavě a Krušných horách, kde měl seriál své běžecké zastávky, i Krkonošemi projde projekt Greenway. Cílem tohoto projektu, který vznikl spojením pořadatelů seriálu s občanským sdružením Progressum, je upozornit nejen účastníky závodu, ale i širokou veřejnost na problematiku znečišťování přírody. Na celé trase a ve vytipovaných lokalitách pak proběhne rozsáhlý sběr odpadků. „Svým rozsahem se jedná o jednu z největších akcí na našem území,“ dodal Zdeněk Suchý ze sdružení Progressum.

Rock Point Horská výzva 2014 – Krkonoše – Program:

Pátek 8. 8.

23:55 – start závodu LONG

Sobota 9. 8.

09:00 – start závodu HALF

10:00 – start závodu SHORT

13:30 – Jo!Ska (ska-punk/Česká Skalice)

15:00 – 2h5-ka (ska-punk/Nové Město nad Metují)

16:00 – vyhlášení výsledků

17:00 – Too Late (rock-pop/Červený Kostelec)

(Vstup zdarma, občerstvení zajištěno, zábavné hry pro děti.)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: