ROCK EMPIRE: prvotřídní horolezecké vybavení z Česka

ROCK EMPIRE: prvotřídní horolezecké vybavení z Česka

Dnešní mladá generace si koupí na lezení, co chce. Nic si nemusí podomácky vyrábět nebo znát někoho, kdo po práci šije sedáky nebo v kolbence piluje z hliníku slaňovací osmy a vynáší je na stehně pod kalhotami přes vrátnici. Byly to vskutku neuvěřitelné doby, které skončily sametovou revolucí. Z některých takových nadšenců se stali podnikatelé nebo živnostníci, kteří po roce 1990 začali vyrábět a prodávat své výrobky konečně oficiálně

JAK VZNIKL ROCK EMPIRE

Rok po revoluci byl nejvyšší čas na to, aby převrat nastal i v horolezectví. Roku 1990 se parta nadšených horolezců rozhodla, že chtějí i do Česka přinést perfektní vybavení určené k lezení. Počátky ROCK EMPIRE byly v úzké spolupráci s HUDY Sportem, která vedla k založení sesterské společnosti HUDY Production. Právě značka ROCK EMPIRE se pak stala ve skupině Hudy synonymem prvotřídního horolezeckého vybavení.

Prohlédněte si celou fotogalerii k článku…

ROCK EMPIRE A HUDY

ROCK EMPIRE byl tak po dlouhou dobu spojen se společností HUDY Sport a.s., která zabezpečovala obchodní aktivity u nás i ve světě. Za tu dobu pomohli nejednomu horolezeckému talentu, podpořili spoustu expedic a dostali do povědomí nadšenců i široké lezecké veřejnosti.

V roce 2007 se však jejich cesty rozešly. V roce 2008 vznikla současná podoba společnosti ROCK EMPIRE s.r.o., která v roce 2009 převzala i exportní práva registrované značky ROCK EMPIRE®. V současné době jsou jejich výrobky prodávány po celém světě, a to ve více než 50 zemích. Produkty jsou navrhovány na základě dlouholetých zkušeností a v přímé spolupráci se zákazníky. Při všem, co navrhují a vytváří, se drží několika pravidel:

1) Maximální funkčnost

2) Komfort

3) Bezpečnost.

A samozřejmě dodržují ty nejpřísnější normy a certifikace. Jak šel čas, bylo nutné oddělit výrobu sportovního a pracovního vybavení a vytvořit specifickou nabídku pro oba trhy. Výsledkem je ucelená nabídka prostředků osobního zabezpečení proti pádu z výšky značky ROCK EMPIRE®.

OSOBNÍ ZKUŠENOST VOJTĚCHA DVOŘÁKA

Pamatuji si, že kamarád Bob odléval v kolbence hlavice cepínů a pak je nasazoval na hliníkové trubky. Kolega z oddílu byl schopen produkovat lezecké cepíny, které prodával na schůzích. Jiný zase šil expresky na šicím stroji své matky a testoval je tak, že do nich házel pytle cementu. Prý praskaly až při druhém pádu! Osobně jsem chodil nakupovat walterky s neuvěřitelnou pevností v podélném směru 30 kN a pomocnou horolezeckou šňůru do Horal sportu v Brně na Panské ul.

První sedák jsem si ušil z automobilových popruhů a smyčky jsem svazoval protisměrným uzlem, který šel na dutém popruhu pomocí drátu zasunout do sebe. I první žďárák byl z vlastní produkce. Osma byla svařovaná ocelová kulatina. Kopačky jako lezečky. Nakonec jsem rád, že už to nemusím absolvovat. Kdo však nezažil, neuvěří.

TEXT: VOJTĚCH DVOŘÁK, HORSKÝ VŮDCE A AMBASADOR ROCK EMPIRE

FEEL THE ROCK. ROCK EMPIRE.

V roce 2019 ROCK EMPIRE změnil logotyp. Nové logo je minimalistické, výrazné a energické. Pracuje s moderním razantním písmem a zářivou oranžovo-červenou barvou. Nové logo je křížek. Jednoznačný, celosvětově rozpoznatelný a obecně sdělný symbol. Kříž má mnoho významů, od keltského symbolu pro „strom života“, symbolu orientace v prostoru a času, harmonii protikladů atd. Křížek je pro nás označením místa, cíle, dosažením kóty, dokázaného (si), je symbolem pro pevný bod, na který se lze spolehnout a od něhož se můžeme odrazit dál… a TO JE ROCK EMPIRE.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: