Rešovské vodopády

Rešovské vodopády

Rešovské vodopády najdete na říčce Huntavě v Nízkém Jeseníku. Jedná se o zajímavý výlet, na který si vyhraďte spíše malou část dne. Návštěva se dá uskutečnit v rámci hodiny.

Od roku 2013 je území chráněno jako národní přírodní rezervace „Rešovské vodopády“. Asi to bylo potřeba, jelikož při mé poslední návštěvě v roce 2012 jsme tam nasbírali čtyři plné igelitky odpadků, které byly poházené jak kolem vodopádů, tak na stezce, která k nim vede.

Huntava vytvořila zajímavé skalnaté údolí, na kterém najdete mnoho kaskád a vodopádů, jejichž celek tvoří Rešovské vodopády. Celková výška vodopádů je 12 metrů (nejvyšší stupeň má 10 metrů). Touto výškou se jedná o největší vodopády Nízkého Jeseníku.

Vodopády patří k velmi oblíbeným místům pro české turisty. Pro impozantnější pohled je asi lepší zavítat v období, kdy má Huntava větší průtok, což je zpravidla na začátku jara a na podzim.

Přístup

Jak už bylo předesláno v úvodu, značená cesta k vodopádům není nějak dlouhá. Variant je více, ale ta nejkratší, z Rešova, je dlouhá pouze jeden a půl kilometru. Pokud pojedete autem, tak ho můžete nechat zaparkované u místní restaurace, odkud také vede značka, která vás k vodopádům přivede. Po cestě minete Fialův mlýn, který kdysi poháněla právě Huntava.

Delší „túra“ je možná z obce Tvrdkov po značce. Od rozcestníku u autobusové zastávky je trasa k vodopádům dlouhá tři kilometry a překonává převýšení 200 výškových metrů. Celou dobu kopírujete vodní toky. Nejdříve Tvrdkovský potok, který se po čase vlévá do Huntavy. U tohoto soutoku se nachází zřícenina hradu Rešov.

Další možností je k soutoku dorazit po Huntavě od obce Skály. Od tamního kostela je cesta dlouhá 4,5 kilometru se stoupáním 225 metrů.

Jsou i další cesty, jak se k vodopádům dostat, ale nejsou značeny. Jedna taková pěšinka vede od Vanového pramene, který je po značené cestě od parkoviště v Rešově.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: