Rekordní účast v horském závodě Tris Rotondo

Rekordní účast v horském závodě Tris Rotondo

Máte soutěživého ducha, jste fanouškem lyžování a horolezectví zároveň? Jestli ano, tak by pro vás měl být závod Tris Rotodno ve švýcarském masívu Gotthard něco jako první liga. Pokud vám akce nic neříká, zkusme to napravit.

Jak už jsem předeslal, tento extrémní závod se koná v Gotthardském masivu (Západní Alpy), který leží ve Švýcarsku. Trvá skoro týden a letošního pátého ročníku se účastní více než 500 soutěžících. Do kopce budou šlapat, ale při cestě dolů je čeká odměna v podobě sjezdu. Klání začalo již včera, ale nezoufejte, pořád se ho můžete zúčastnit jako divák anebo další rok v závodním dresu.

I když je závod extrémní, snaží se organizátoři v počtu 140 osob zajistit maximální bezpečnost.

V jakých disciplínách se soutěží?

Short Tris Myslím, že ke slovíčku „short“ je třeba přidat uvozovky, protože převýšení více než 1300 metrů mi nepřijde zrovna krátké. Pokud to však porovnáme s následujícím okruhem, pak s názvem souhlasím.

Main Tris Závodníci se musí připravit na bolestivé dva kilometry stoupání. Dosáhnou při něm výšky nad 3000 metrů, protože trasa vede v těsné blízkosti mohutného skalního vrcholu Witenwasserenstock (3082 m).

Super Tris Je určen pro opravdové bojovníky. Abyste byli v této disciplíně hodnoceni, tak musíte absolvovat obě předešlé tratě, respektive Main i Short Tris. Pokud jste si to v rychlosti nespočítali, tak věřte, že závodníci nastoupají 3145 metrů a urazí při tom skoro 24 kilometrů.

Tris Cadetti Jedná se o závod pro mladé alpinisty, kdy převýšení činí 870 metrů a závodníci urazí skoro šest kilometrů.

Ciaspole Run I pro milovníky sněžnic se něco najde. Trasa je skoro stejná jako u Tris Cadetti s tím rozdílem, že máte na nohou sněžnice.

Poslední dvě zmíněné disciplíny se odehrávají v centru závodní oblasti, což zaručuje skvělou atmosféru.

Kromě skvělých zážitků je závod obohacen také o finanční odměnu 40 000 švýcarských franků (cca 800 000 Kč). To není k zahození, nemyslíte? Tak šup do tenisek a utíkejte trénovat na nejbližší kopec nebo panelák se stovkami schodů.

S využitím planetmountain.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: