Recenze knihy: Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor pobaví břitkým ostrovtipem

Recenze knihy: Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor pobaví břitkým ostrovtipem

Že už jste na horách někdy zmokli a byla vám zima? Že si někdy říkáte, proč se vlastně na dovolené dobrovolně mučíte několikadenním pochodem s víc než patnáctikilovým batohem na zádech? A že je na horách i přes to všechno nakonec nejkrásněji na světě? Tak přesně v tomhle duchu se nese knížka Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor od Martina Úbla.

Už druhá kniha Martina Úbla o příhodách z hor hýří nenuceným vtipem. Nečekejte klasický popisný cestopis ani detailní průvodce treky s praktickými informacemi – ty si ostatně může každý najít na internetu. Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor jsou mozaikou příběhů, které vás nebudou ani na vteřinu nudit.

Každý si něco podobného zažil…

Pětičlenná parta nadšených horalů čítá opravdu rozličné povahy a nátury. Když se k tomu přidají intenzivní prožitky z hor, rozmary počasí a občas i blbá náhoda, vzniká pestrý koktejl příhod, které autor líčí s nadsázkou a nevtíravým vtipem.

Člověk se do hlavních hrdinů snadno vcítí, když tři dny čekají na lepší počasí na islandském poloostrově Hornstrandir, bojují s pijavicemi v nepálském pralese nebo se nešťastnému fotografovi výpravy v den D vybije i poslední baterka do foťáku. Zkrátka se každý v nějaké té příhodě najde :). A pokud máte zrovna den blbec, možná vás i tajně potěší cizí neštěstí.

„Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, neseděl tři dny a čtyři noci Rákosníček, ale naše výprava. Hned druhý den našeho putování po islandském poloostrově Hornstrandir se náš postup, který se zdál nezastavitelný, zastavil. Ten den se počasí, které ani předtím příliš nepřipomínalo klasickou červencovou dovolenou, ještě zhoršilo. Sychravo se střídalo s mžením a deštěm za doprovodu náporů všudypřítomného větru…“

Vyprávění autora prokládají vsuvky z deníkových zápisů jednotlivých účastníků, ilustrační mapky pro lepší orientaci a samozřejmě i krásné fotky z hor.

Odpočinková četba

Čtení Neuvěřitelně uvěřitelných příhod z hor potěší (nejen) každého, kdo už na horách zažil zimu, déšť a mlhu, protože zjistí, že v tom rozhodně není sám. Knížka pobaví milými příhodami vyprávěnými se svérázným humorem s kapkou cynismu a ironie. Doporučuji každému milovníkovi hor jako odpočinkovou četbu!

Kniha Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor, Martin Úbl.

Parta přátel a jejich horská dobrodružství pod vedením gumového kuřete jsou zpět! Naši hrdinové vám tentokrát dají nahlédnout do radostí i strastí treků na Islandu, v Peru nebo Nepálu. Na svých neuvěřitelných cestách budou čelit zuřivým a krvelačným pijavicím, agresivním prasátkům, horku v džungli i islandskému větru a dešti. Všechny příběhy jsou pravdivé a skvěle vystihují heslo: Jednou jsi nahoře, většinou dole.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: