Rady a tipy pro cestovatele, kteří se chystají do Egypta

Rady a tipy pro cestovatele, kteří se chystají do Egypta

Egypt v sobě spojuje hned několik lákadel, která z něj činí jednu z nejvyhledávanějších turistických destinací na celém světě. Kombinuje se zde možnost poznávat historii a jedinečnou kulturu se spoustou nádherných přírodních zákoutí, včetně plážích jako stvořených k celodennímu lenošení.

Než si ale okamžitě koupíte letenku, je třeba věnovat chvilku i přípravě. Do Egypta totiž nepotřebujete jenom opalovací krém a šortky, ale i pár praktických rad, které vám přibalíme my.

Kam se vydat a jak se tam dostat?

Každý správný průvodce pro Egypt vám prozradí několik míst, která byste neměli při své cestě minout. Patří k nim samozřejmě pyramidy v Gíze, ale ty jsou tak ikonické, že se jim nedá vyhnout. Tento jediný dodnes stojící zástupce sedmi divů světa rozhodně za návštěvu stojí, egyptská historie se ale dá poznávat i ve městech jako je Luxor nebo Alexandrie (která, jak název napovídá, byla založená Alexandrem Velikým).

I tam, kde si naplno užijete výhod velkoměsta, jako například v Káhiře, se dají najít pozůstatky pradávných věků v podobě historických mešit nebo třeba brány Bab Zuweila. Kombinací přírodní krásy a městského života je Asuán, ležící na deltě řeky Nil. Místní specialitou jsou restaurace a hotely plavící se po řece, kde se můžete nacpat plody moře a arabskými sladkostmi.

Doprava v Egyptě není na stejné úrovni, na jakou jsme zvyklí u nás, ale vyplatí se, když se v ní vyznáte. Vzdálenosti mezi jednotlivými lokalitami se časově pohybují klidně okolo 10 hodin (to platí pro cestu z Káhiry do Luxoru), a tak občas přijde vhod si připlatit za vlak, kde se můžete během cesty i prospat. K tomu bývají určeny speciální vagony. Doprava uvnitř měst se dost liší. V Káhiře si nezapomeňte stáhnout aplikaci pro Uber, která vám zjednoduší sdělování cesty řidiči i způsob platby. Bohužel, na mnoha místech v Egyptě je Uber stále zakázán a nezbývá než se dohadovat a mnohdy nechat oškubat taxikáři.

Peníze a jiné starosti

Víte, čím platit ve Egyptě nebo jestli potřebujete vízum? Místní měnou je Egyptská libra, u níž je určitě příjemné, že její kurz má blízko k české koruně. Nemusíte se ani obávat přemrštěných cen, ale rozhodně počítejte s častým smlouváním, na které jsou místní obchodníci zvyklí.

Vízum do Egypta lze pořídit několika způsoby, které se liší množstvím stresu, čekáním a také cenou. Na egyptské ambasádě vám turistické vízum vyřídí za poněkud vyšší obnos než online. Existuje však i možnost si vízum nakoupit až po příletu na letišti. Všechna velká egyptská letiště tuto službu poskytují.

O zdraví se ve Egyptě příliš bát nemusíte, zvlášť pokud zůstáváte v blízkosti turistických center. Vodou na hotelu si můžete v klidu vyčistit zuby, k pití ji však raději nepoužívejte.

Vyrazit do Egypta na dovolenou se vyplatí z hlediska ceny i množství zážitků. Stačí se jenom dopředu trochu informovat a připravit na místní zvyky a způsobilosti. Teď už ale není na co čekat, zadejte Egypt do srovnávače dovolených a vyberte ten nejlepší zájezd právě pro vás.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: