Račí údolí

Račí údolí

Unikátní údolíčko v Rychlebských horách údajně opět začíná dostávat svému názvu a vracejí se do něj raci. Ověřte si toto tvrzení na vlastní pěst.

Račí údolí je velmi cenné z lesnického i přírodovědeckého hlediska a nemá dosud v síti chráněných území regionu obdoby. Kromě vzácných zástupců ze světa rostlin a zvířat jsou dalšími lákadly zříceniny hradů Pustý zámek a Rychleby. Vyhlídka Čertova kazatelna je také velmi oblíbeným cílem turistů a na své si tady přijdou také lezci z kategorie odvážných.

Odvážných proto, že cesty o obtížnostech III – VI tady nejsou zajištěné a je potřeba lézt po vlastním, což ne každému vyhovuje. Leze se tady na skalních blocích z ruly, které dosahují výšky až 20 metrů.

Přístup

Celým sedm kilometrů dlouhým údolím vás provede modrá turistická značka, která začíná v Jeseníku u kostela. Modrá trasa kopíruje celý tok Račího potoku v údolí, kde by už zase měli být raci. V závěru doliny u rozcestníku „Buk“ si můžete „přestoupit“ na žlutou značku, která vás provede západními svahy vrcholu Roveň (778 m), abyste se ve stejnojmenném sedýlku napojili na červenou , jež vás dovede zpět do údolí z východní strany přes Nové Vilémovice a Kaštanovou alej, kde se opět dostanete na modrou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: