HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Prvovýstup na „čínský Matterhorn“

Prvovýstup na „čínský Matterhorn“

Americko – thaiwanské dvojici se na začátku října povedl prvovýstup v čínském pohoří Shaluli Shan, a to na žulovou pyramidu Kemailong (5870 m), která nápadně připomíná slavný švýcarský vrchol.

Dave Anderson a Szu-ting Yi (žena) strávili v Číně jeden měsíc, když se pokoušeli o do té doby neslezený vrchol Kemailong. Výstup se jim podařil a to jižním hřebenem. Poté slanili východní stěnou až ke svému výškovému táboru. To vše za 18 hodin. Cestu nazvali „Joining Hands“ a ohodnotili ji za V, 5.10, M5. To znamená, že šlo o výstup, který nepatří mezi ty nejtěžší, ale svoji hodnotu určitě má.

Davea musela západní Čína opravdu ohromit, když tady byl za posledních šest let už potřetí. Nejvyšším vrcholem oblasti Shaluli Shan je 6204 metrů vysoký vrchol Mount Genyen. V tomto pohoří je ještě mnoho neslezených vrcholů a stěn. Takže pokud máte schopnosti a ambice, tak s chutí do toho Usmívající se.

S využitím planetmountain.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: