První díl Českého poháru ve skialpinismu

První díl Českého poháru ve skialpinismu

Tuto sobotu 7. ledna se uskuteční první letošní závod Českého poháru ve skiaplinismu. Nechybí otevřená kategorie pry ty, kteří chtějí jen vyzkoušet nové „hračky“ od Ježíška.

Český horolezecký svaz vyhlásil termíny letošních závodů SCARPA Českého poháru ve skialpinismu a první podnik této zimy se pod názve Skialp nad Hrobem uskuteční už tuto sobotu 7. ledna.

Ať už se plánujete zúčastnit jako pravidelný závodník nebo vyzkoušet závod v rekreačním tempu, má pro vás organizátor připravenu správnou kategorii. Profesionálové se na kopci Bouřňák nedaleko Teplic utkají na patnáctikilometrové traťti s převýšením přes 1400 metrů. Děti do 18 let a účasníci v kategorii OPEN pro neregistrované překonají trať o 4 kilometry kratší s převýšením „jen“ 1150 metrů.

Závodní účastnícici Českého poháru se musí plně držet pravidel závodního skialpinismu a používat pouze oficiální certifikované vybavení, pro účastníky v otevřené kategorii jsou povolené výjimky, např. cyklistická přilba. Kromě té budete potřebovat potvrzení o lékařské prohlídce a skialpinistické vybavení, jehož úplný seznam nalezenete na stránkách závodu skialpsprint.cz. Startovné činí 500 Kč, při platbě včas předem o stovku méně. Prezentace účastníků je do 9:30, závod odstartuje v 10 hodin.

Skialpsprint

Další závody Českého poháru ve skialpinismu se uskuteční 14.1. v Rokytnici nad Jizerou, 21.1. v Jánských Lázních, 19.2. v polském Pilsku, 3.3. opět v Rokytnici, 17.3. ve Špindlerově Mlýně a poslední 31.3. ve slovenské Jasné.

Placený odkaz: Za dobrým lyžováním nemusíte vždy přes půl zeměkoule – vyzkoušejte lyžování v Itálii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: