„Průlet“ 5. MFOF 2007 (PR)

„Průlet“ 5. MFOF 2007 (PR)

10 států světa, 19 měst, 70 filmů, 4 kategorie. Tato čísla vystihují letošní 5. Mezinárodní festival outdoorových filmů, letos se účastní 70 filmů ve čtyřech kategoriích, autoři jsou z 10 států světa a celý festival putuje po 19 městech naší republiky.

10 států světa, 19 měst, 70 filmů, 4 kategorie.
Tato čísla vystihují letošní

5. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL OUTDOOROVÝCH FILMŮ.

5. Mezinárodní festival outdoorových filmů

A co přesně znamenají? To, že letošního ročníku MFOF se účastní 70 filmů ve čtyřech kategoriích, autoři filmů jsou z 10 států světa a celý festival putuje po 19 městech naší republiky. Během své existence festival získal pevnou pozici v kulturním dění filmové scény, silnou diváckou podporu a vydatnou návštěvnost. I s ohledem na úspěch minulých ročníků je snahou pořadatele naplnit závazek očekávání stálých i nových diváků, a to zejména nabídkou skutečných perel filmového plátna.

Návštěvníci se mohou v době od 12.10. do 8.12.2007 těšit např. na horolezecký výstup Roberta Jaspera a Stefana Glowatze po stěně ledovce Cerro Muralón, o kterém pojednává film Facing Obsession / Jochen Schmoll (Německo). Tito muži jsou doslova posedlí zdoláním známé „Zapomenuté zdi“, příkré a obrovské severní stěny ledovce ve vnitrozemí Patagonie. Tato vášeň se zrodila v roce 2003, kdy se poprvé pokusili o výstup. Od té doby se sem ještě dvakrát vrátili, aby se dostali až na hranice svých možností a dobyli vrchol této stěny.

5. Mezinárodní festival outdoorových filmů5. Mezinárodní festival outdoorových filmů5. Mezinárodní festival outdoorových filmů

Fantastický podmořský svět ještě dodnes ukrývá svá tajemství a proto se vám ho festival pokusí poodhalit ve snímku nazvaném Mýtus jménem žralok / Global Ocean Services, Steve Lichtag (ČR). Tři muži a tři osudová setkání s obávaným žralokem lidožravým na pobřeží Jižní Afriky.

Mimořádný zájem ze strany diváků je také o film Pavla Béma z jeho výstupu na Mount Everest Okno do nebe. Nakonec, kdo by se chtěl dozvědět o této expedici ještě více, je na středu 5.12. připravena také beseda s Pavlem Bémem v pražském kině Atlas, kde jsou také k dostání vstupenky v předprodeji.

5. Mezinárodní festival outdoorových filmů5. Mezinárodní festival outdoorových filmů5. Mezinárodní festival outdoorových filmů

V Praze 8. prosince přehlídka 70 filmů, poutavých besed a pestrého bohatého doprovodného programu definitivně skončí. Ukončen bude festival slavnostním vyhlášením vítězných filmů a předáním cen za přítomnosti autorů soutěžních snímků, osobností kultury a sportu. Držíme všem nominovaným snímkům a zvláště jejich autorům pěsti, aby právě jejich film byl vítězný.

Pozvání na festival je směřováno nejen na filmové odborníky a fajnšmekry, ale rovněž napříč všemi generacemi kulturního publika.

Oficiální stránky: www.mfof.cz

Tento text je PR článkem inzerenta, text neprošel redakční ani jazykovou úpravou a obsah nemusí vyjadřovat názor redakce.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: