Prohlídka staveb v San Franciscu s lezečkama a bez lana

Prohlídka staveb v San Franciscu s lezečkama a bez lana

V tom nemůže mít prsty nikdo jiný než Alex Honnold. Možná, že doba, kdy si lezení po nejvyšších budovách spojujeme s „Pavoučím mužem“ Alainem Robertemem, je u konce. Že by jeho místo zabral Alex?

Není žádným veřejným tajemstvím, že se chce Alex Honnold pokusit o lezení po nejvyšších budovách na světě. Jednou z nich má být čtvrtý nejvyšší mrakodrap na světě Tchaj-pej 101, který dosahuje výšky 509 metrů.

Lezení hned vedle Golden GateLezení hned vedle Golden Gate

Takže běhání po San Franciscu s lezečkami na nohou můžeme chápat jako přípravu na výše zmíněný cíl. Sice nevím, co by na jeho lezení říkali památkáři, zvlášť při druhém ze tří „městských přelezů“, které můžete vidět na videu níže, ale budiž.

Co obnáší styl „free solo lezení“ se můžete dočíst v našem článku, ve kterém je mimo jiné k vidění lezecké umění Alaina Roberta.

Proč od skal k betonu a železu?

„Strávil jsem na skalách spoustu času a je to pro mě nejpřirozenější prostředí, ale lezení po budovách je o dost větší dobrodružství. Důvodem je, že s ním nemám tolik zkušeností, takže je pro mě mnohem více vzrušující“, vysvětlil svou novou zálibu Alex.

Video vzniklo pro organizaci Stride Health, která se snaží o lepší dostupnost zdravotní péče pro běžné Američany.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: