Přípravy druhého čísla Světa outdooru 2016 jdou do finále

Přípravy druhého čísla Světa outdooru 2016 jdou do finále

Druhé číslo časopisu Svět outdooru našlápnuté tipy na letní výpravy do hor, rozhovory se zajímavými osobnostmi a recenzemi outdoorových novinek příští týden zamíří do tiskárny. Ve druhém čísle se navíc můžete těšit na lezecký speciál!

Pokud už si brousíte zuby a voskujete pohorky na letní trekování, můžete se nechat inspirovat na cesty do hor méně profláknutých než Tatry a Alpy. Zavedeme vás na nejvyšší vrcholy balkánských zemí, do divokých hor, které si díky menšímu množství turistů stále zachovávají svou tajuplnou atmosféru. Jestliže vás láká vůně dálek, nechte se pozvat do Kyrgyzstánu. I když je tato země cílem trekařů čím dál častěji, máme pro vás tipy na pár krásných treků, které nepatří do klasického itineráře turistů.

Česká světová prvenství

I tentokrát se můžete těšit na rozhovory s inspirativními osobnostmi. Dannyho Menšíka jsme se zeptali na detaily jeho světového rekordu v délce highline. Koncem dubna tento dvacetiletý mladík přešel na jihu Francie více než kilometr dlouhý popruh v 500metrové výšce.

Vyzpovídali jsme také Markétu Peggy Marvanovou, která se vrátila z extrémního cyklozávodu ve Finsku. Během něj se s přítelem Adamem potýkala s mrazem a závějemi čerstvého prašanu, kvůli kterým závod nakonec museli vzdát. Co myslíte, zkusí to znovu? A do světa sněhu a ledu se vrátíme ještě s expedicí českých polárníků Vácvala Sůry a Petra Horkého, kteří zřejmě jako první na světě přešli severomongolské jezero Khuvsghul.

Vybavení pod drobnohledem

Na jaře se testovací tým Světa outdooru skutečně nenudil, do parády si vzal 35 produktů, které jsme měli za úkol řádně vyzkoušet a prověřit. Pokud vás tedy zajímají horké novinky ve výbavě, rekordních 14 stran recenzí vás jistě uspokojí!

Všechny výrobky ale nadále důkladně testujeme. Jak v testování obstály, se dočtete v delší verzi recenzí během června v sekci vybavení.

Lezecký speciál

Součástí druhého čísla je speciál Lezecký svět, ve kterém jsme pod vedením horského vůdce Vojty Dvořáka připravili 32 stran metodických vychytávek, recenze novinek ve vybavení, rozhovory s Martinem Stráníkem a Jakubem Konečným nebo tipy na lezecké oblasti v Česku i zahraničí.

Předplatné

Věděli jste, že Svět outdooru můžete čtyřikrát do roka dostávat až do vaší schránky za předplatné pouhých 79 Kč ročně?

Stačí se zaregistrovat na: www.SvetOutdooru.cz/predplatne
Předplatné od druhého čísla včetně lezeckého speciálu můžete objednávat do středy 18. května!  (Pozor do středy také musí být peníze na účtu)

Za celou redakci přeji hodně inspirativního čtení!

Natálie Šírová

šéfredaktorka časopisu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: