Příběhy nebetyčných štítů jako bonus festivalu!

Příběhy nebetyčných štítů jako bonus festivalu!

Expediční kamera 2013 už klepe na dveře a my pro vás máme pozvánku na bonusový film, který se bude letos na některých místech(!) promítat.

PAN dokumentarista

Promítaný bonusový snímek nebude od nikoho jiného než od samotného velikána outdoorových, cestovatelských a dokumentárních filmů – slovenského Pavla Barabáše – jedná se o jakousi minisérii s názvem Príbehy tatranských šítov. Ty znají čeští (i světoví) horolezeci velmi dobře, po mnoho a mnoho let to byl jejich „jediný horský domov“.

Představovat jméno Pavol Barabáš je dle mého názoru zcela zbytečné, neboť jistě každý čtenář našeho serveru či fanoušek cestování ví, o koho se jedná a minimálně několik filmů – dokumentů, ať již ze vzdálených pralesů či bělostných Himálají, viděl. Pokud ne, dovolím si vás odkázat na web ČSFD, abyste své znalosti doplnili – rozhodně neprohloupíte a seznámíte se s legendou outdoorových a cestovatelských aktivit!

Nabízený festivalový snímek Príbehy tatranských štítov kombinuje dvě věci, které k sobě svým způsobem neodmyslitelně patří – hory a příběhy jejich „dobyvatelů“, ačkoli každý z nich do hor vyráží s pokorou a úctou ke kamenným nehybným obrům. A pokud byli pokorní dost, hory jim umožní vystoupit na jejich vrcholy a prožít něco neopakovatelného, co se běžnému životu vymyká. Když je u toho ještě zdatný kameraman, vznikne výtečná podívaná!

Přijďte tudíž na festival za tímto snímkem, abyste měli možnost stoupat na vrcholy klenotu Slovenska, nebetyčných Tater, a prožívat příběhy skrze stříbrné plátno!

Zdroj fotografií: k2studio.sk

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: