Překližka Cup začíná bouldrem v Kladrubech

Překližka Cup začíná bouldrem v Kladrubech

Pod názvem Maglajz Boulder Cup nebo taky Velká cena města Kladruby se uskuteční první díl pětidílného Rock Point Překližka Cupu. 9. března se na základní škole v Kladrubech na Tachovsku rozjede už sedmý ročník populární lezecké akce pro děti mládež v západních Čechách.

Registrace na kladrubský boulder je možná (a doporučená) online na www.preklizkacup.cz, takto je startové jen 50 Kč. Přihlášení na místě bude za dvojnásobné startovné a jen v případě, že se v dané kategorii přihlásí předem méně než 15 účastníků. Závody proběhnou podle běžných pravidel pro bouldering do maximální výše 3,5 m bez jištění. Z kvalifikace postoupí podle počtu přihlášených 2-6 nejlepších závodníků.

Mladí lezci a lezkyně budou rozděleni do 4 věkových kategorií: roky narození 1998-9, 2000-1, 2002-3 a 2004 a mladší. Výsledky se započítají to celkového hodnocení letošního ročníku Rock Point Překližka cupu.

V sobotu 9. března začne registrace závodníků od 8:45, závod v 9:30 a finále ve 12:30.

Rock Point, jako generální partner „Překližky“, připravil pro nejlepší zajímavé věcné ceny.

Další závody Překližka cupu se uskuteční v průběhu celého roku – 19. května závod na obtížnost ve Stříbře a 8. června opět v Kladrubech, tentokrát závody na rychlost. Po letní pauze pokračuje „Překližka“ 20. října v Plzni dalším závodem na obtížnost a tradičním závěrem je Mikulášský závod na boulderu ve Stříbře, kde se i uskuteční vyhlášení celkovýc výsledků.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: