Přehradní zeď na vlastní kůži – ferata Schlegeis 131

Přehradní zeď na vlastní kůži – ferata Schlegeis 131

Krátká lehká, ale velmi netradiční ferata vznikla na přehradní hrázi v tyrolském údolí Zillertal u Ginzling – Mayrhofenu, Její obtížnost není velká, ale díky expozici prakticky v celé délce feraty si ji zamilujete.

Přehrada Schlegeisstausees má od letošního roku po celé své výšce instalovanou zajištěnou cestu – feratu. Zespodu nevypadá nijak zvláštně, ale už chvíli po nástupu zjistíte, že i pře obrovskou propast pod vámi vám zbývá ještě obrovský kus cesty a vysoké převýšení.

Na celkovém převýšení 131 m vás čekají zbrusu nové kramle, lana a chyty. Na výstup si připravte necelou hodinu s tím, že lehkou B-čkovou feratu si před koncem můžete pomocí C/D úseku zkrátit a vylézt na hráz o něco dříve.

Tyrolsko
nabízí řadu možností pro cestovatele a milovníky outdoorových aktivit. Mezi oblíbené zimní aktivity patří freeride, klasické sjezdovky, běžecké lyžování, skialpinismus, sáňkování a mnohé další. V létě zde najdete spoustu krásných turistických i cyklistických tras. Podrobněji je vše uvedeno na webu www.tyrolsko.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: