Přednáška nejen o pojištění Alpenverein

Přednáška nejen o pojištění Alpenverein

Přednáška s promítáním a diskuze na téma pojištění outdoorových aktivit je určená laické veřejnosti, především pak začátečníkům v oblasti pohybu v terénu.

V horách často „obyčejné“ cestovní pojištění nestačí. Záleží na konkrétní aktivitě, nadmořské výšce a dalších parametrech, které jsou pro výběr pojištění resp. pojišťovny rozhodující. Seznámíte se s pojmy jako výše pojistného plnění, výluky, spoluúčast, záchranné a pátrací akce a dozvíte se, co nabízí svým členům alpské svazy, jaké jsou výhody i nevýhody členství a proč se nevyplácí jet na hory bez „správné“ pojistky.

Alpenverein je největší rakouský horský svaz s historií sahající až do roku 1862. Jeho nejdůležitějším úkolem je systematické předávání znalostí a zkušeností týkajících se turistiky, horolezectví, sportovního lezení, lyžařských túr a dalších sportovních činností, jež lze v horách podnikat.

Jaká je činnost Alpenverein?

K hlavní činnosti Alpenvereinu patří také starost o horské chaty, chodníky, zajištěné cesty a další lezeckou i turistickou infrastrukturu. Rozsáhlé spektrum informací je publikováno v odborné literatuře, časopisech a zejména pak na internetu. Celospolečenský význam Alpenvereinu lze sledovat na úspěšné práci s rodinami, mládeží a seniory. Pro všechny tyto skupiny nabízí fundované populárně naučné programy. Celoroční činnost zahrnuje bezpočet aktivit provozovaných ve městech a především pak v horách.

Účastníci přednášky obdrží slevový poukaz:

Na vzdělávací zahraniční kurzy Alpského klubu Brno (zajištěné cesty, sněžnice, MTB)
Na nákup vybavení v prodejnách značky Ferrino.

Jako „advokát Alp“ se Alpenverein stará také o rozšiřování ekologického povědomí mezi návštěvníky hor. Mnozí členové se aktivně podílí na projektech a práci v terénu, obnově a ochraně porostů apod. Díky všem těmto aktivitám je Alpenverein důležitým partnerem národních parků a dalších chráněných území. Mezinárodní uznání si Alpenverein vydobyl důrazem na regulaci spotřeby pitné vody a nakládání s odpady v horách.

Organizační informace k přednášce

Přednáší: Marie Klementová, instruktorka vysokohorské turistiky rakouského Alpenvereinu
Pořádá: Alpský klub Brno ve spolupráci s časopisem OutdoorGuide
Partner přednášky: Ferrino – vybavení pro pobyt v přírodě – www.ferrino.in

Kdy: 30. ledna 2013, v 18 hod.

Kde: Rakouské kulturní fórum v Praze, Jungmannovo náměstí 18, Praha 1 (vstup do budovy od pomníku J. Jungmanna)

Vstup: zdarma

Sdružení Alpský klub Brno se zaměřuje na „horské“ vzdělávání laické veřejnosti a horských začátečníků. Prostřednictvím teoretických přednášek a praktických kurzů v terénu se snaží předávat zkušenosti nezbytné pro plánování a bezpečnou realizaci sportovních aktivit v horách.

OutdoorGuidečasopis pro život za dveřmi, pohyb a pobyt v přírodě.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: