Přečtěte si zimní Everest, ve kterém najdete kopice sněhu

Přečtěte si zimní Everest, ve kterém najdete kopice sněhu

Co vás čeká v letošním čtvrtém vydání Everestu? Především zasněžené hory a výpravy do nich – to abychom tomuto ročnímu období dali nápovědu, jak bychom ho rádi strávili. Na skialpech se můžete vydat od Španělska po Írán, na sněžnicích se podíváte na daleký sever a dočtete se také o snažení Adama Ondry na Blízkém východě.

Fotografie Tomáše Slavíka už jste na stránkách Everestu mohli potkat v reportech ze zasněžených Alp, v portfoliu se ovšem zaměří na zcela jiné téma. Jeho snímky z Kyrgyzstánu tvoří výbornou reportáž zachycující svéráznou atmosféru Kyrgyzstánu, země, kde čas plyne stále ještě pomalu.

Prohlédněte si další fotografie k článbku…

Na skialpech z Pyrenejí do Persie

V rozsáhlém článku, ke kterému se vztahuje i titulní strana zimního Everestu, se Tom Laburda věnuje skialpinistickým možnostem v Íránu. Možná byste ani neřekli, že je v této zemi možné vyrazit na lyže, ale opak je pravdou! Nejen, že tu najdete skvělé terény, ale především příjemnou atmosféru a skvělé lidi. Pokud se vám nechce harcovat takovou dálku, zkuste bližší Pyreneje. Jan Pala poradí, jak se na lyžích podívat na nejvyšší vrchol Pico de Aneto a přidá i řadu dalších tipů.

Adam Ondra a první izraelské 9a

Možná si ještě vzpomenete na rozhovor s Oferem Blutrichem, který se před časem objevil na stránkách Everestu. Právě za tímto izraelským guru moderního sportovního lezení se vydal Adam Ondra a jak je jeho zvykem, zase to tam pořádně nasekal. V reportu Mikuláše Zubce si můžete přečíst, jaká byla evoluce nejtěžší lezecké linie ve Svaté zemi a jaký lezecký potenciál tato oblast nabízí.

Zimní Julky, zimní Tatry

V rubrice Alpské vrcholy se tentokrát podíváme do Julských Alp, které jsou často skloňovány v letní sezóně, ale v zimě o nich moc slyšet není. Dozvíte se, jak probíhá výstup na zasněžený Triglav a jaké je putování opuštěnými pláněmi zbytku pohoří. Ani v Tatrách nebývá v zimě taková podmínka, která by lákala davy turistů. A jen málokdo by si střihl trojboj, který kombinuje skialpinismus, lezení v ledu a highline.

Na sněžnicích na sever i na jih

Ivo Petr vás tentokrát pozve na daleký sever, kterým putoval na sněžnicích i po svých a zachytil jeho krásy ve fotografii. Směrem jižním, konkrétně do tyrolského Ötztalu, vás zavede článek od Lukáše Klingory, který se na sněžnicích vydal navštívit Ötziho, známého „muže z ledu“.

Řemeslo horského vůdce

Jistě jste je v horách již potkali. Ošlehané horaly vedoucí své klienty k jejich vysněným vrcholům a následně bezpečně domů. Povolání horského vůdce je romantické, náročné a cesta k němu svízelná. Převažující radosti a občasné strasti této životní cesty popíše v rozhovoru Ondra Švihálek.

A mnoho dalšího inspirativního čtení:

  • Pohlednice: Ötztálské vlnění
  • Metodika: Podchlazení
  • Bivak: Ali Lanti Biwak

Členství v Alpenvereinu + 4 Everesty za 1750,- Kč.

Staňte se členy rakouského Alpenvereinu, připlaťte si pouhých 60,- Kč a máte čtení na celý rok. Alpenverein jistě netřeba představovat, nicméně veškeré podrobnosti, podmínky a online objednací formulář naleznete zde. Využijte až 20% slevy v outdoorových obchodech a další řadu benefitů.

Novinka: Vyřiďte vše online a buďte pojištěni ihned bez dalšího čekání!

Další informace o časopise Everest naleznete na našem webu a Facebooku.

Prolistujte si pár prvních pár stran, nebo si zakupte celé číslo v elektronické podobě na Floowie.com nebo na Alza Media.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: