Přechod Alp: 80 denní sen

Přechod Alp: 80 denní sen

Ital Ivan Peri (37) není přední vytrvalec honící se za výsledkem a důvod k přechodu Alp v 80 dnech nevznikl ani z žádné sázky. Jednoduše chce udělat něco velkého sám pro sebe.

Rodák z Livigna je aktuálně na cestě k dokončení svého snu, tedy přechodu Alp v 80 dnech. Hory jsou pro něj druhým domovem, protože pracuje jako lyžařský instruktor. Za sebou má již několik zajímavých alpských výstupů se Španělem Ismaelem Rodriguezem, který mimo jiné zlezl všechny čtyřtisícové vrcholy Alp.

Ivan Peri, foto: Ivan PeriIvan Peri, foto: Ivan Peri

Svoji alpskou pouť Ivan odstartoval 12. června z italského Terstu a koncem srpna by se chtěl slunit v Monaku. V cestě mu stojí 2000 kilometrů napříč Alpami a 120000 výškových metrů. Cesta vede po hranici se Slovinskem, Rakouskem, Švýcarskem, Francií, Monakem a je naplánovaná tak, aby křižovala horské chaty, kde bude Ivan moct doplnit potraviny.

Jeho batoh má v průměru kolem 22 kilogramů a má v něm vše potřebné pro samostatný pobyt v horách. Sám Ivan však přiznává, že někdy spí i v horských chatách kvůli kontaktu s lidmi, což je také jeden z důvodů, proč tento přechod dělá.

Veškerá Ivanova výbava, foto: Ivan PeriVeškerá Ivanova výbava, foto: Ivan Peri

„V porovnání s běžnými výpravami do hor je tahle v něčem speciální. Nikdy se neohlížíte zpět, protože jdete neustále vstříc něčemu novému“, popsal trochu filozoficky smysl své cesty Ivan.

Pokud vás přece jen zajímají více vrcholy jako takové, nahlédněte do naší sekce „alpské vrcholy“, ve které najdete spoustu užitečných informací.

Jedna z věcí, která ho překvapila, byla proměna krajiny v závislosti na tom, kde se pohyboval:  „Nejdříve mě nepříjemně zaskočil velký nedostatek vody v Dolomitech. Velmi zajímavá byla také změna, kdy jsem přecházel ze zeleného Slovinska do vyprahlých Dolomit“.

S využitím planetmountain.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: