Pozor na vadné výrobní série kladkostroje s blokantem Mammut RescYou

Pozor na vadné výrobní série kladkostroje s blokantem Mammut RescYou

Dle informací dodavatele byl při pravidelné interní kontrole kvality byl u dvou výrobních šarží (12/12 a 03/13) produktu RescYou Set zjištěn technický problém omezující funkční parametry této novinky pro záchranu při nehodách na ledovci.

Oranžový blokant bránící zpětnému pohybu lana v systému kladek u těchto dvou výrobních šarží dostatečně neblokuje lano v potřebné pozici a může tak zabránit úspěšné záchraně z ledovcové trhliny či vyšplhání po laně. RescYou zmíněných výrobních sérií tedy nemusí správně fungovat při eventuální záchraně např. po pádu do trhliny.

Pro minimalizaci jakýchkoli rizik se společnost Mammut rozhodla stáhnout veškeré produkty uvedených šarží z prodeje a vyzývá tímto všechny majitele sady RescYou  těchto sérií, aby je okamžitě přestali používat a vrátili výrobky svému prodejci (či v jakékoli prodejně HUDYsport) k výměně.

Společnosti Mammut i HUDYsport se omlouvají za vzniklé komplikace a budou se snažit zajistit v co nejrychlejším termínu výměnu za bezvadné produkty. Bohužel přesný termín dodání nové zásilky dosud nebyl potvrzen, podle dosavadních informací je reálný termín náhrady zhruba v polovině března.

S využitím Hudy.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: