Poznávací zájezdy trochu jinak (PR)

Touha člověka po poznání je nezměrná, ale ne každému vyhovuje styl klasických poznávacích zájezdů. Proto se čím dál víc prosazují outdoorové dovolené, kdy se seznámíte s vybranou lokalitou mnohem důkladněji. Nejčastěji se pořádají cyklo-zájezdy, nebo pěší túry, na kterých se člověk náhle dostává do přímého kontaktu s reáliemi navštívené země a poznává ji všemi smysly.

Touha člověka po poznání je nezměrná, ale ne každému vyhovuje styl klasických poznávacích zájezdů. Proto se čím dál víc prosazují outdoorové dovolené, kdy se seznámíte s vybranou lokalitou mnohem důkladněji. Nejčastěji se pořádají cyklo-zájezdy nebo pěší túry, na kterých se člověk náhle dostává do přímého kontaktu s reáliemi navštívené země a poznává ji všemi smysly.

Kouzlo hor z bezprostřední blízkosti
Turisticky velmi atraktivní jsou evropská pohoří, ačkoliv jejich návštěva vyžaduje slušnou fyzickou kondici. K jedné z nejzajímavějších lokalit patří bezesporu Pyreneje. Z pěších túr v údolích a výstupů na vrcholky hor si odnesete plno dojmů z úchvatných scenérií, které se budou před vámi s každým pokořeným kilometrem vynořovat. Skvělým zážitkem je i osvěžující koupání v průzračně čistých horských jezerech.

Tempo udáváte vy!
Další z možností jak poznávat cizí končiny je dovolená na kole. Oblíbenou destinací cyklistů je Bretaň. Kraj ležící na francouzském pobřeží, který se typickému rázu této země vymyká, jak jen to je možné. Posuďte sami, co vás na tomto kraji uchvátí nejvíc – nejsilnější příliv v Evropě, hluboce zakořeněné keltské tradice, famózní přírodní scenérie nebo jedinečné kulturní stavby. Na kole jste pány svého času a je jen na vás, do čeho ho investujete.

Balkán – nejen přímořská letoviska
Poznejte Balkán trochu jinak a vymaňte se ze stereotypu přímořských letovisek! Vždyť tato část Evropy je plná pozoruhodných míst, překypuje vůněmi a chutěmi, pyšní se skvostnými přírodními scenériemi a mísí v sobě tradice křesťanského a muslimského světa. Organizované poznávací zájezdy s pěší turistikou, které vám poskytnou dostatek prostoru pro skutečné objevování místních specifik, jsou považovány za nejlepší volbu pro návštěvu této oblasti.

© Svět outdooru, duben 2012, text a foto mundo.cz, tento text je PR článkem inzerenta, text neprošel redakční ani jazykovou úpravou a obsah nemusí vyjadřovat názor redakce.

Placené odkazy k tomuto článku:
Zde může být váš odkaz! Napište nám.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: