Povodně berou vodákům nejen loděnice

Povodně berou vodákům nejen loděnice

O povodni, která trápí celé Čechy jsme už mnoho slyšeli všichni a není třeba situaci jakkoliv připomínat. Pojďme se ale podívat, co povodeň páchá vodákům. Přeci jenom jsou loděnice místa, která jsou s vodou neodmyslitelně spjata, a tak bývají při povodních na řadě jako první.

Nemáme zprávy ze všech míst postižených povodní, ale například z kanálu v Českém Vrbném se na facebooku objevilo foto zcela zatopené dráhy. Foto pochází ze včerejšího odpoledne a od té doby voda ještě stoupla.

Dramatická situace nastala také na populárním podzimním vodáckém terénu – Botiči, který se rozvodnil a zatopil několik ulic a park Folimanka.

Nejvíce postižena je určitě pražská Troja. Umělý slalomový kanál je zcela pod vodou a voda zaplavila i objekty, které k areálu patří. Loděnice FTVS je zatopena cca do půlky, bunkr CNAWRu je pod vodou téměř kompletně. V areálu HG Sportu je tolik vody, že už nejsou ani pořádně vidět chatky kempu a loděnice Sokol Troja je také pod vodou až po střechu. Dle očekávání se má voda ještě zvedat.

Na vyklizení se už začíná připravovat i prodejna Boatpark, která leží v pražském Karlíně, kde jsou lidé připravování na možnou evakuaci.

Zprávou, která včera obletěla republiku, bylo video od TV Nova, kde jsou zachyceni surfaři, jak řádí na rozvodněném jezu na Berounce. Ačkoliv je ze záběrů jasné, že to nejsou žádní amatéři a že mají situaci plně pod kontrolou, mohli si vzít alespoň vesty a hlavně(!), kdyby se něco stalo, přidělali by starosti záchranným složkám.

A na závěr, pro odlehčení, pohled na jeden vodočet, který se pravděpodobně z přívalů vody zbláznil. Podívejte se, jakou měří teplotu vody.

Připravila redakce HYDROmagazín.cz, kde se dozvíte i spoustu dalších vodáckých informací.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: