Ponožkoboty Skinners jsou vhodné do každého cestovatelského batohu. Nezaberou místo a poslouží

Ponožkoboty Skinners jsou vhodné do každého cestovatelského batohu. Nezaberou místo a poslouží

Na první pohled vypadají jako ponožky, jakmile si je ale prohlídneš důkladněji, zjistíš, že se v nich skrývá mnohem víc. Parťák na vycházky, na domácí cvičení, na hory a zejména na dlouhé cesty s minimem zavazadel. Jejich největší výhodou je totiž fakt, že se vlezou do kapsy. To jsou Skinners – ryze český vynález.

U nás na webu příliš mnoho doporučení na nákupy nenajdeš. Stále ctíme ideu, že peníze by se měly investovat do zážitků a nikoliv do věcí, ale občas uděláme výjimku. Totiž tahle nejen cestovatelská vychytávka vám zpříjemní všechny vaše výpravy!

Jak to všechno začalo?

Skinnersky původně vznikly z nouze – jako nápad na náhradní obuv poté, co si Petrův kamarád v Norsku před dvěma lety poranil nohu a nemohl jít dál v botách. Právník našel na blízkém staveništi vhodné materiály a z cestovního šití sešněroval první prototyp ponožkobot. Nápad mu ale ležel v hlavě i po návratu z Norska, kde tehdy pracoval jako kuchař, a místo listováním paragrafy začal obíhat textilky, fabriky a výrobce, a hledat, kdo by mu pomohl nápad uskutečnit.

Zkrátka tenhle nápad vyšel a po Skinners byla obrovská poptávka v celém světě ještě předtím, než se začaly vyrábět ve velkém. Dnes je tomu více jak dva roky a tisícovky spokojených sportovních nadšenců od Brna po Sydney objevují nové využití pro tyhle české ponožkoboty.

Cestovatelské „must have“

Jestli Skinners opravdu ocení cyklisté či in-line bruslaři, opravdové využití najdou teprve v batohu cestovatele. Jsou vhodné na trávení času v letadle, cvičení jógy na rozpálené thajské pláži, k procházce po městě i běhu po cestičce uprostřed džungle. Po celodenním trekování je vyměníte za těžké pohorky a v pohodlí si v nich postavíte stan nebo je použijete jako pohodlné přezůvky do horské chaty. Ochrání vás proti střepům a znečištěným ulicím velkých měst, můžete je použít do hotelové posilovny.

Zkrátka představte si něco, co vám bude stejně příjemné a pohodlné jako ponožky a zároveň se ochrannou vyrovná klasickým botám s kvalitní podrážkou. Zároveň si představte, že je srolujete a strčíte do kapsy vašich džínů. Tak trochu sen pro minimalistické cestovatele, že?

Snad právě pro všechny tyto výhody ponožkoboty Skinners frčí už ve 117 zemích světa. Najdeme je i v hodně exotických destinacích a zhruba 70% ponožkobot Skinners vyrobených v České republice míří do USA.

Co v redakci HedvabnaStezka.cz oceňujeme nejvíce:

  • Skinners se kompletně vyrábí v České republice.
  • Skinners dávají veškerý komfort vašemu chodidlu. Pro vyznavače barefoot filozofie jsou ideální.
  • Skladnost, skladnost a skladnost. (Museli jsme zmínit 3x, protože pro cestovatele je to jednoznačně největší benefit!)
  • Široké spektrum využití.
  • Antibakteriální, tudíž nevadí, že je na cestách nebudete stíhat prát. Smrdět budou až v pořádném vedru a po dlouhé době nošení 😉
  • Odolnost. Je skoro nemožné je prochodit.
  • Nepálí přes ně rozpálený asfalt ani písek.

A co nám na Skinners chybí?

Není toho mnoho co vytknout, ale v redakci jsme se všichni shodli, že Skinners by měly ideální využití pro děti. Zatím jsou ale v nabídce pouze ponožkoboty od velikosti 38. Když jsme se na to ptali u výrobců, s radostí jsme si vyslechli, že dětské velikosti budou k dostání snad už po Novém roce. Myslím, že se tak prodej ještě minimálně zdvojnásobí!

Pak taky musíme vytknout až moc střízlivý (snad až trochu nudný) design. Pár barev a vtipná grafika by Skinners mohla proměnit i v zajímavý módní doplněk. Cestovatel, který se rozhodne pro tyhle zajímavé a extravagantní „boty“, jistě dá svou volbu rád najevo i výraznějšími barvami.

To jsou samozřejmě ale jen drobnosti, které nic nemění na tom, že Skinners jsou opravdovými pomocníky na cestách, které si po pár dnech používání opravdu zamilujete. Ale možná bude lepší, když si je koupíte a sami vyzkoušíte. Třeba na  eshopu www.elementstore.cz.

Zkušenosti čtenářů

venan

Mám je, jsou dobrý, akorát počítejte s tim, že prodyšnost gumy neni žádná… Noha se opotí a pak to vystydne…

Aleš

Nápad pěkný, v podstatě rukavice s pěkným hrubým (a předpokládám i kvalitním a odolným) zátěrem na nohu. Cena ovšem neopdovídá. Zaplaťpánbůh za zdravý rozum.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: