Pomezní Boudy

Pomezní Boudy

Hraniční přechod, malé horské středisko, východiště turistických tras i centrum relaxace, sportu a zábavy – to všechno a mnohem více jsou Pomezní Boudy.

Pomezní Boudy (1050 m n. m.) jsou často skloňovaným pojemem mezi turisty, kteří zamíří do našich českých nejvyšších hor – Krkonoš. Jedná se o část obce Horní Malá Úpa, která se rozprostírá v táhlém údolí a vrcholí až 1050 metrů nad mořem, kde se cesta dostává do Polska hraničním přechodem pro motorová vozidla do 3,5t.

Zimní atmosféra na Pomezních BoudáchZimní atmosféra na Pomezních Boudách

Nejde ale pouze o hraniční přechod, Pomezní Boudy jsou východiskem několika turistických tras, především na Sněžku (1602 m. n. m.), a sídlem mnoha horských chat, hotelů a ubytoven poskytujících v různých kvalitách své služby pro relaxaci, sport či jiné vyžití. Přímo nad Pomezními Boudami byla zbudována nová sjezdovka s velmi dobrými podmínkami pro lyžování.

Přístup

Na Pomezní Boudy (1050 m n. m.) se lze dostat buď motorovou dopravou po silnici č. 252, nebo po hřebeni Krkonoš po , cesta je nazývána Česko-polského přátelství a právě na Pomezních Boudách má jeden ze svých dvou konců, respektive začátků. Lze sem rovněž dojít po hraniční ze severu nebo z jižního směru nad Horní Úpou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: