Polární království: film o přírodě za polárním kruhem, v němž není třeba slov!

Polární království: film o přírodě za polárním kruhem, v němž není třeba slov!

Je červenec, jak má být – prudká vedra a slunná ráda střídají lijáky a chladný vítr, nečekané bouřky. Kdo by ale přesto neměl chuť se zchladit? Podívaná na polární krajinu to určitě zajistí!

Krajina ledu mlčí

Richard Sidey, novozélandský fotograf a režisér, má na svém kontě nádherné fotografie divoké přírody, blízcí jsou mu především medvědi všech druhů, dravci obřích rozměrů a život přírody „ve vodě“ na všechny způsoby, ať už s jejím přímými obyvateli, či těmi, kteří ji využívají jen pro obživu.

Tentokráte se ale s Richardem Sideym vydáme na exkurzi za polární kruh, do krajiny, kterou toužíme spatřit patrně všichni, neboť je tak vzdálená, nedostupná, nehostinná, opuštěná a úchvatná, že jí málo co sahá alespoň po kotníky (samozřejmě – každému se líbí něco jiného, či vyhledává něco jiného, proto těžko srovnávat..). Jedno tuto krajinu ale charakterizuje nejlépe – ticho. Je to krajina, v níž je těžké něco slyšet, kromě občasného skřehotání ptáků, skoku medvěda do vody či tučňáků … jen vítr, klidně plující led, kameny.

Polární krajina plná ledu s nádhernou přírodou (živou i neživou) vás snad v letním teple ochladí, zapomenete na červenec a necháte se v myšlenkách odlákat někam daleko na sever, teda na jih …

Příjemnou, několikaminutovou zábavu při podívané na upoutávku k stejnojmennému filmu – The Polar Realm!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: