Pohádka vhodná i pro dospělé – freeskiing na Aljašce + VIDEO!

Pohádka vhodná i pro dospělé – freeskiing na Aljašce + VIDEO!

Možná vás dnes z nějakého záhadného důvodu bolí hlava. Jedním z doporučených léků je pohyb s lyžemi ve volném zasněženém horském terénu, nejlépe na Aljašce! Nemůžete-li se uzdravit takto přímo, pojďte se aspoň na parádní freeskiing podívat skrze kameru!

Pohádka pro kteroukoliv věkovou kategorii

Ten příběh o bájné lyžařské Aljašce jsme zde slyšeli snad tisíckrát. A nejhorší na tom je, že si ho znovu připomeneme. Opět podpoříme, nejspíše s bolem na srdci, onen mýtus věčně bílé, zasněžené země, s nadýchaným prašanem ležícím ve všech nedostupných údolích a na kopcích, jejichž krása ani nelze měřit.

Naše zraky dnes upřeme k národního parku Wrangell-St.Elias, který se pyšní údajem „13,2 miliónů akrů plochy“ (a to většinou pěkně zapadané sněhem). Převedeme-li si dané číslo do rozměrů, kterým rozumíme snáz, dostaneme cifru okolo 53 tisíc kilometrů čtverečních. A Česká republika se musí trochu nejistě ohlédnout … V rámci tohoto rozlehlého aljaškého parku nalezneme navíc i druhou nejvyšší horu USA a Kanady (neboť leží na hranici Aljašky a Yukonu) – Mount Siant Elias, Horu svatého Elijáše, s majestátními 5489 metry nadmořské výšky.

Do jednoho opuštěného koutu parku, na odlehlý ledovec, směřovala v dubnu dnes již uplynulého roku parta 4 lyžařůForrest Coots, Jason Thompson, Jase Hancox a Will Lascelles, aby zde rozbili základní tábor a po dobu 2 týdnů v rámci dobrého počasí dělali výstupy a sjezdy všude okolo, kam jenom oči dohlédly a sníh dovolil, a žili tak svým dobrodružstvím zcela mimo dosah civilizace. Akce to byla, soudě podle sestříhaného videa, povedená – cepíny sekaly do ledu i sněhu, lyže prořezávaly nadýchaný sníh, lyžáky držely pevně nohu při oblouku, občas byly potřeba i mačky a celkově dobré vybavení pro přežití v opuštěné horské divočině. Kdo miluje freeskiing, musí zaplakat.

Možná vám Ježíšek (či třeba Joulupukki, neuznáváte-li dnes již tradičního české vánoční děťátko nadělující dárky) nadělil nové lyže a vy marně přemýšlíte, kam vyrazit, aby všichni viděli, jak na nich brázdíte netknutým terénem. Tak tady je tip pro vás! A pozor: nikdy neříkej nikdy!

Užijte si perfektní desetiminutové video s dobrým komentářem i hudbou! High-definition a 100% volume nutnostní!

Zajímavé freeride tipy naleznete na webu TuleníPásy.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: