PODZIMNÍ SOUTĚŽ UKONČENA: S Helly Hansen a LIFA® o cestovní tašky

PODZIMNÍ SOUTĚŽ UKONČENA: S Helly Hansen a LIFA® o cestovní tašky

Vyhrajte v podzimní soutěži s Helly Hansen například cestovní tašku. Stačí odpovědět na tři soutěžní otázky. Z nich se dozvíte více o technologii Helly Hansen Lifa®.

Co je to LIFA®?

LIFA je obchodní název značky Helly Hansen pro speciálně tkané polypropylenové vlákno. Značka Helly Hansen toto vlákno představila před více než 40 lety.

Helly Hansen Baselayer.

Lifa® Stay Dry Technology

Tato technická řada je založena na kombinaci specifických vláken tkaných a kombinovaných tak, aby optimalizovala odvod potu. Základním materiálem je pletený polypropylen, který disponuje minimální absorpcí vody (navlhavost 0,05 %) a u většiny modelů tvoří kontaktní vrstvu s kůží. Zachycuje pot a transportuje ho pryč od těla. Technologie se neustále vyvíjí, jen za posledních 15 let bylo uvedeno dalších 50 vylepšení a na řadu přišlo i nezbytné merino. Více o této technologii naleznte také v dalších článcích na Světě outdooru.

Helly Hansen Baselayer.

Helly Hansen Baselayer.

Helly Hansen Baselayer.

Lifa® – řešení na všechny sportovní aktivity

Dnes kolekce sestává ze čtyř řad, jež korespondují s typem provozované aktivity, potažmo uživatele. Pěkně tak demonstruje strukturu možných využití technického prádla a korespondující aplikace materiálů.

Rozdělení Helly Hansen Lifa.

Oděvy pro nejvyšší výkon/vysoký odvod potu (HH Dry) určené třeba pro skialp/skitouring, běh na lyžích apod. a pro sportovce, kteří sportují naplno. Primární funkce je odvod potu. Skládá se pouze ze 100% polypropylenové pleteniny Lifa®.

HH Active

Univerzální a mnohostranné oděvy pro střední až vyšší intenzitu pohybu (HH Active) určené třeba pro sportovní lyžaře. Vedle odvodu potu a udržení sucha (superodpařování) mají vyšší tepelně izolační schopnost a volnější střih. Tato řada je tvořena dvouvrstvou technologií, kdy vnitřní kontaktní materiál je Lifa® a vrchní vrstva je tvořena polyesterem. Tato kombinace zajišťuje extrémně rychlý odvod vlhkosti od těla a její „uzamčení“ ve vrchní vrstvě.

HH Warm

Řada HH Warm, jak naznačuje název, se zaměřuje na udržení tepla. K tomu je samozřejmě sucho podmínkou, takže kontaktní materiál je Lifa® (PP pletenina) odvádějící pot. Ve spojení se svrchní vlnou merino, která udržuje teplo (i vlhká), tak vzniká kus vhodný do studených podmínek a pro činnosti, kdy se střídá aktivita (tvorba potu) a klid – například lyžování a jízda lanovkou.

HH Wool

Poslední řada HH Wool pak už jen využívá přirozených předností a kouzla vlny merino, která je hřejivá, přírodní (tedy nikoli syntetická), má (sic omezenou) schopnost odvádět pot a mimořádně dobře a dlouhodobě odolává zápachu. Pro tuto řadu produktů používá značka Helly Hansen pouze 100% novozélandské merino, a to pouze ze šetrných chovů. Pochopitelně si tak vytvořila širokou skupinu uživatelů.

Ideálni zdroj informaci je www.hellyhansen.com/baselayer, kde se z videa dozvíte, jak Lifa® funguje.

A věděli jste, že HELLY HANSEN – funkční a technické oblečení slaví už 140 let?

Helly Hansen Baselayer.

Helly Hansen Baselayer.

Helly Hansen Baselayer.

O co hrajeme?

Transportní tašky do divočiny, na cesty Duffel bagy

1. cena HH Duffel bag 2 90L MOC 2890 Kč
2. cena HH Classic Duffel bag 30L MOC 2190 Kč
3. cena HH wash bag, MOC 550 Kč

Poznámka: barvy se mohou lišit (ilustrační foto).

Soutěžní otázky

Pravidla soutěže

1. Odpovězte na následující otázky nejpozději do 5. 11. 2017
2. Účastníci s duplicitními odpověďmi nebudou zařazeni do slosování
3. Výherce oslovíme emailem a zveřejníme jeho jméno

Nápovědu hledejte přímo na webu www.hellyhansen.com/baselayer

Z došlých správných odpovědí vylosujeme výherce, kterého kontaktujeme e-mailem.
Účastí v soutěži souhlasíte se zařazením vašeho emailu do seznamu odběratelů newsletteru novinek Světa outdooru. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli snadno odhlásit.

Výherci

1. Jan Beran
2. Tomáš Koulák
3. Štěpán Kolár

Gratulujeme!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: