Podzim s novinkami SHOCart

Podzim s novinkami SHOCart

V průběhu podzimu jsme zaznamenali několik novinek vydavatelství SHOCart, které stojí za zmínku. Pokračuje například řada cyklomap, vyšel šanonový Cykloatlas Česko, je k dispozici aktualizační balíček Turistického atlasu Česko a vyšel také Turistický lexikon Slovensko….

údaje vydavatele:
Cykloatlas Česko 1.díl
1:100 000, šanon A4, jednotlivé listy lze vyjmout
Infocena: 1499 (aktuální akční cena 999 Kč*)
Nová ediční řada cyklomap
1:60 000, jednotlivé cyklomapy
Infocena: 99 Kč
Aktualizační balíček Turistický atlas
pouze pro registrované
Infocena: 549 Kč
Turistický lexikon Slovensko
Infocena: 1199 (aktuální akční cena 799 Kč*)
*akční cena na www.atlascr.cz neobsahuje poštovné 99 Kč
Vydal SHOCart, 2006


Cykloatlas Česko Připravili jsme malé zastavení nad mapami SHOCart. V průběhu podzimu jsme zaznamenali několik zajímavých novinek, které stojí za zmínku. Pokračuje řada cyklomap, vyšel šanonový Cykloatlas Česko, je k dispozici aktualizační balíček Turistického atlasu Českoz roku 2004 a vyšel také Turistický lexikon Slovensko.

Cykloatlas Česko 1. díl
Série šanonových atlasů Shocart se rozrostla na šest atlasů, nejnověji byl na veletrhu Sport Life v listopadu pokřtěn Cykloatlas Česko. Kartografické vydavatelství Shocart zpracovalo Cykloatlas stejným způsobem na volných šanonových listech A4, jako ostatní atlasy této série. První část obsahuje kompletní cykloatlas Česka 1:100.000 s nejaktuálnější sítí značených cyklotras. Druhá část pak nabízí výběr cca 220 tipů na cyklovýlety. Každý výlet je na samostatném listu, trasa je zobrazena v podrobném měřítku (nejčastěji 1:50.000-60.000), je doplněna profilem, itinerářem trasy, popisem turisticky zajímavých míst a fotografiemi. Podle údajů vydavatele byly všechny trasy uvedené v atlasu projety v terénu.

Cyklomapy
Nová ediční řada cykloturistických map Shocart 1.60 000, která začala vycházet letos na jaře, dosáhla již počet 20 titulů z celkově 70 připravovaných map. Nejnovější přírůstky jsou mapy č. 152 Hostýnské a Vizovické vrchy a 124 Karlštejnsko, Křivoklátsko. Podrobněji jsme novou řadu představili v článku Edice nových cyklomap. Nejbližší připravované tituly jsou mapy č. 154 Beskydy, 159 Českobudějovicko, 120 Ašsko, Chebsko, 122 Západočeské lázně, 114 Královéhradecko.

Z nové řady cyklomap

Aktualizace Turistického atlasu Česko
Po dvou letech nabídl vydavatel slíbenou aktualizaci Turistického atlasu Česko vydaného v roce 2004. Aktualizační balíček je určen pouze registrovaným uživatelům atlasu a obsahuje všechny mapové listy atlasu. Důvodem pro výměnu celého bloku byla změna souřadnicového systému S 42 na systém WGS 84. Termín pro závazné objednání aktualizačního balíčku byl konec září 2006.

Turistický lexikon SlovenskoTuristický lexikon Slovensko
Stejně jako k českému atlasu vyšel po nějaké době lexikon turistických informací na stejně řazených stranách, tak také k Turistickému atlasu Slovensko 1:50 000 vychází doplňující turistické informace v šanonové úpravě pod názvem Turistický lexikon Slovensko. Tyto informace nahrazují a v některých ohledech dokonce předčí poznámky, které jsme si zvykli nacházet na druhé straně turistických map.

Lexikon svým uspořádáním navazuje na Turistický Atlas Slovensko 1 : 50 000 a doplňuje jej o turistické, vlastivědné, historické, přírodní, technické a další zajímavosti. Obsah strany v lexikonu vždy koresponduje s obsahem strany v turistickém atlase. Způsob řazení a přístupnosti je podobný jako u české verze lexikonu, jejíž recenzi najdete zde. Lexikon obsahuje přes 6.000 hesel a přes 600 fotografií, nechybí samozřejmě rejstřík setříděný abecedně i podle 12ti zájmových skupin. Publikace je zpracována ve spolupráci s vydavatelstvím Soukup a David


Kromě jmenovaných mapových děl je nyní také sleva na Vodácký atlas, o které píše server hydromagazín.cz v článku Vodácký průvodce….

Mapy a atlasy vydavatelství SHOCart jsou v komentářích vždy předmětem diskuze mezi jejich zastánci a kritiky. Pravda je taková, že využitelnost každé mapy je hodně závislá na zvyklostech uživatele a je dobře, že různé edice map na našem trhu mají své přednosti a své nedostatky. Co vyhovuje jednomu, nemusí být přijatelné pro druhého. Proto je zásadním přínosem právě onen odlišný přístup různých vydavatelství a pochopitelně také z toho vznikající konkurence. V každém případě však nelze vydavatelství SHOCart upřít odvahu s níž prosazuje nevyzkoušené novinky na českém trhu. Pro bližší nezávislé informace doporučujeme projít jednotlivé zmíněné články a jejich komentáře.

text a reprofoto: Jiří Červinka

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: