Podmořský B.A.S.E. jumping? + VIDEO

Podmořský B.A.S.E. jumping? + VIDEO

Je to sice starší kousek, pravda, ale svým rázem stále ojedinělý – „B.A.S.E. seskok“ do podmořské vertikální jeskyně u Bahamských ostrovů na jeden nádech. Krása! … A nebo fikce?

Podmořská jáma

Nejhlubší známá a prozkoumaná vertikální podmořská jeskyně Dean´s Blue Hole (udávaná hloubka je úctyhodných 202 metrů) u Bahamských ostrovů se stala na okamžik dějištěm ojedinělého sportovního a uměleckého dění. Světový rekordman a výtečný potápěč (především v potápění na jeden nádech) Guillaume Nery uskutečnil svérázný „podmořský B.A.S.E. seskok“. Jak to vypadalo?

Samotné video evokuje paralelu mezi nadzemním adrenalinovým sportem, který velmi dobře známe – nechybí zkoumání terénu, pořádný „rozběh“ a seskok hlavou dolů až na dno. Pravda – padák pod vodou Guillaume nerozdělal, protože doplul hladce až na dno, a následně vylezl zpět nahoru a nad hladinu k nádechu.

Informace u videa sice uvádějí, že vše probíhalo na jeden nádech (dokonce i kameramanka, kterou byla velmi sympatická a pohledná francouzská potápěčka Julie Gautier, nepoužívala dýchací přístroj), nicméně s trochou soudnosti musíme všichni uznat, že jde spíše o umělecký pokus tuto atmosféru navodit (stačí si přečíst různé komentáře pod videem), než o holý fakt. Co z toho je pravda, se asi jen tak nedozvíme.

Každopádně – video podmořského světa i potápění je parádní a za nápad z redakce tleskáme! Vzhůru na Bahamy!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: