Plzeňskem na kole

Plzeňskem na kole

Pořekadlo „co Čech, to vodák“ bylo za posledních několik let rozšířeno na „co Čech, to cyklista, či cykloturista“. Seš-li z Plzeňského kraje, či ho chceš blíže poznat ze sedla kola, přečti si jaké služby cyklistům Plzeň připravila.

Cyklobusy míří do kopců plzeňského regionu

V období od 28. 4.–30. 9. každu sobotu, neděli a ve svátky mohou cyklisté využít služeb speciálních cyklobusů, které je dopraví na nejvyšší vrcholy Brd a Českého lesa. Na trase do Českého lesa čeká na turisty mnoho zajímavých míst, například hrad a zámek v Horšovském Týně, romantické Sedmihoří, málo známý Český les, města Bělá, Hostouň a Poběžovice, pramen řeky Radbuzy, hrad Přimda či rybník Sycherák. Brdský cyklobus bude jezdit na trase Plzeň–Příbram. I zde mohou cyklisté po trase navštívit řadu zajímavostí, například Spálené Poříčí, Padrťské rybníky, legendární vrch Třemšín, půvabný Rožmitál pod Třemšínem nebo Hornické muzeum v Příbrami.

Podrobnosti, ceny, jízdní řád sledujte na www.csadplzen.cz/cyklobus

Cykloprohlídky zahajují sezónu

Již po deváté mohou cyklisté vyjet na vyjížďku po Plzni a jejím blízkém okolí s dobře informovaným průvodcem, který připravuje trasy tak, aby vedly po turisticky atraktivních místech. Každý druhý čtvrtek v měsíci (s 1 výjimkou) se pojede některý kratší okruh Plzní, každou druhou sobotu pak jeden z mimo plzeňských okruhů. Ke stávajícím již osmi kratším okruhům Plzní, po kterých se cyklisté mohli svézt už loni, a osmi okruhům vedoucím do okolí Plzně přibudou letos ještě dva – „Botanická“ a „Mlýnská“ trasa. První provede cyklisty po zajímavých mlýnech jižního Plzeňska, druhý představí běžnou i vzácnější květenu na území města Plzně.

Podrobnosti sledujte na www.plzenskonakole.cz

Zdroj: Newsletter města Plzně o cestovním ruchu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: