Peněženka je nepostradatelný doplněk moderního muže. Jak ji vybrat?

Peněženka je nepostradatelný doplněk moderního muže. Jak ji vybrat?

Výběr vhodné peněženky je otázkou vkusu a není radno ho podcenit. Kvalitní peněženka vydrží dlouhá léta a je také skvělým tipem na dárek pro muže. Ať už dáváte přednost eleganci nebo spíš sportovnímu stylu, přinášíme pár tipů, co při výběru zohlednit.

Současná doba asi nenechá nikoho na pochybách o tom, že svět se zrychluje a je velmi těžké se zastavit. Spousta věcí se přesouvá do virtuálního prostoru, a to včetně plateb. Má v dnešní online době taková běžná věc jako peněženka stále ještě své místo, nebo už nám k placení stačí jen chytrý mobil či hodinky?

Peněženky nejsou jen praktickým módním doplňkem, který tu s námi byl spoustu let. Kromě peněz v ní nosíme i kus svých vzpomínek. Kůže, časem změklá a poddajná. Ošoupaný šev, který drží jen tak tak. Přihrádka na mince, ve které je desetník a zalisovaný čtyřlístek pro štěstí. To jsou přesně ty maličkosti, které si do telefonu nebo hodinek nikdy nenahrajete. Určité věci prostě potřebujete cítit na vlastní kůži. 

Jakou velikost peněženky zvolit?

V první řadě bude potřeba vybrat správnou velikost. Čas tučných „kasírek“ je dávno pryč a do popředí se dostávají minimalistické modely. Důležitým kritériem výběru velikosti je místo, na kterém plánujete peněženku nosit. Pokud jste zvyklí mít při sobě vždy tašku, můžete bez problému sáhnout i po větším modelu. Pro kapsu u saka nebo kalhot se zase hodí menší kompaktnější varianty.

Kapsy a organizace

Každý z nás potřebuje do peněženky ukládat něco jiného. Někomu stačí platební karta a občanka, někdo raději nosí i další důležité dokumenty, účtenky, věrnostní kartičky… Úměrně tomu je třeba hledat vhodné vnitřní uspořádání. Klasická kapsa na mince s patentovým zapínáním má stále své pevné místo na trhu. Někteří z nás zase využijí množství přihrádek pro různé karty. Rozhodně doporučuji dělat po určité době „inventuru“ a minimalizovat množství nepoužívaných předmětů (nebo si partnerské karty nahrát do mobilní aplikace).

Jaký vybrat materiál?

Podstatným kritériem výběru je i materiál, ze kterého je peněženka vyrobena. Pro situace společenského charakteru neuděláte chybu klasickou koženou peněženkou, pro volnočasové aktivity se dá využít i textilního materiálu. Černá kožená peněženka se dá ale považovat za univerzální řešení, kterým neurazíte nikde (na horách bude možná trochu těžká) a bude se hodit k jakémukoli outfitu a situaci. Kůže navíc postupem času získává příjemnou patinu a při správné údržbě vydrží dlouhé roky.

TIP: Dalším pěkným dárkem pro muže můžou být elegantní hodinky. Velký výběr pánských hodinek najdete na https://www.eobuv.cz/doplnky/hodinky/panske.html.

Kožená peněženka je univerzální kousek, se kterou ostudu neuděláte.
Kožená peněženka je univerzální kousek, se kterou ostudu neuděláte.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: