Patagonie a hranice člověka + VIDEO

Patagonie a hranice člověka + VIDEO

V Patagonii se letos přepisovala historie lyžování a její rekordy. Kdo byl u toho a co se stalo? To si hned řekneme …

Kde, kdo, co a jak?

Ta zpráva z Patagonie letos v září oblétla outdoorový a adrenalinový svět rychlostí světla – extrémní švédský lyžař a freeskier Andreas Fransson a jeho kamarád filmař Bjarne Salén posunuli hranice člověka a jeho možnosti v lyžování o další stupeň výše, možná až za hranice myslitelného. Andreasi Franssonovi se podařilo sjet jako prvnímu člověku na světě Whillansovu rampu z vrcholku Aguja Poincenot (3002 m n.m), nádherné špice sousedící těsně s věhlasným Fitz Royem (3359 m n.m.).

Andreas Fransson má jednu zvláštní schopnost – kde ostatní extrémní lyžaři kroutí hlavou nad nemožností sjezdu, on už má dávno nasazené lyže a dělá první oblouky. Stejně tak tomu bylo právě i u sjezdu Whillansovy rampy, o němž informoval v září server planetmountain.com touto zprávou a v říjnu tímto rozhovorem s Andreasem Franssonem (dostupné pouze v angličtině). Sám lyžař a milovním adrenalinových záležitostí přiznává, že to byla asi jeho největší výzva v životě. A o tom my, diváci u obrazovek, nemáme žádných pochyb!

S tím se také pojí název jeho zcela nového a pár dní starého dvoudílného filmu Reaching My Limit (volně přeloženo – Dosažení/Dosahování mé hranice). Filmaři Bjarnemu Salénovi se podařilo dát dohromady perfektní snímek, zatím se na internetu objevil pouze první díl ukazující počátky expedice a hlavně výstup nahoru, ale už teď je jisté, že ja na co se těšit!

Druhý díl, který už bude právě o sjezdu Rampy, vyjde na Štědrý den 24. 12. na blogu Andrease Fanssona – a na to já můžu říct jenom to, že to bude perfektní dárek pro všechny milovníky adrenalinu, horolezectví, outdooru, lyžování, filmaření a vlastně vůbec pro každého, kdo zhlédne první díl! Užijte si podívanou a nezapomeňte – 24. 12. 2012 si klikněte na blog pro druhý díl!

Reaching My Limit Episode 1 from Bjarne Salén on Vimeo.

S využitím panetmountain.com a andreasfransson.blogspot.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: