P.A.C.: udržitelně vyrobené funkční čepice, šátky a ponožky MADE IN GERMANY

P.A.C.: udržitelně vyrobené funkční čepice, šátky a ponožky MADE IN GERMANY

Dá se dělat byznys udržitelně? Mladá německá značka P.A.C. je důkazem, že ano. Při výrobě využívá recyklované materiály i ekologicky šetrné postupy výroby, její výrobky navíc vznikají přímo v uhlíkově neutrální továrně v Německu. Jaká největší esa má tento průkopník na poli ekologie v rukávu?

Rodinná firma, inovativní přístup

Dalo by se říct, že výroba ponožek, šátků a čepic je u Weinmannových rodinnou tradicí. Když se zakladatel značky P.A.C., tehdy třiadvacetiletý Lukas Weinmann, pustil v roce 2012 do podnikání, měli už jeho rodiče za sebou řadu let v tom samém oboru pod značkou HAD, kterou však prodali. Jablko nepadlo daleko od stromu a Lukasovi se podařilo během pouhých devíti let přesunout rozrůstající se firmu z malých prostor zadního dvorku do moderní zelené továrny ve městě Schweinfurt.

Ve zbrusu novém a udržitelně vybudovaném komplexu na severozápadě Bavorska sídlí výroba, logistika i kanceláře firmy.  Budova se pyšní tím, že je zcela uhlíkově neutrální, disponuje vlastní elektřinou ze solárních panelů i špičkovou technologií pro výrobu. Výrobky P.A.C. proto mohou hrdě nosit označení Made in Germany.

S ohledem na společnost i přírodu

Hnacím motorem značky P.A.C. není vidina maximálního zisku, ale touha vyrábět kvalitní produkty společensky i ekologicky udržitelným způsobem. Proto zavrhla firma finančně lukrativnější přesun výroby do zahraničí a investovala do stavby „zelené továrny“. Sídlo výroby přímo v Německu má tu výhodu, že do značné míry redukuje uhlíkovou stopu výrobků, které nemusejí putovat na pulty prodejen přes půl světa. Mezi zaměstnanci, kteří ručně šijí šátky, čepice nebo ponožky P.A.C., najdeme i lidi s postižením a v rámci oživení vymírajícího textilního řemesla poskytuje firma také praxi studentům.

Velký důraz klade značka P.A.C. na vývoj produktů s minimálním dopadem na životní prostředí. Pro výrobu využívá udržitelnější postupy výroby nebo recyklované a recyklovatelné materiály, nejlépe z lokálních zdrojů.  K nejpokrokovějším v tomto ohledu patří kolekce multifunkčních šátků Merino Nature. Nejen, že jsou vyrobené z přírodního materiálu – vlny, ale ani pro jejich barvení nebyla využita žádná chemie. Všechny čtyři barevné varianty šátku jsou obarvené pouze přírodními barvivy z rostlin.

Kolekce Merino Nature je vyrobená z vlny a barvená pouze přírodními barvivy z rostlin.
Kolekce Merino Nature je vyrobená z vlny a barvená pouze přírodními barvivy z rostlin.

Průkopník v recyklaci vlny

Kromě materiálů vyrobených recyklací PET lahví nebo odpadu z moře, které jsou mezi uvědomělejšími outdoorovými značkami již nějakou dobu využívané, P.A.C. po dlouholetém vývoji přišel s přelomovou technologií na recyklaci vlny. Vlna je sama o sobě vyzdvihována nejen pro své skvělé funkční vlastnosti, ale také jako jeden z přírodních obnovitelných a odbouratelných materiálů s poměrně malým dopadem na životní prostředí. I tak však není produkce vlny zcela bez negativních ekologických dopadů, proto je její opakované použití dalším krokem k redukci odpadu i využívání přírodních zdrojů. Značka P.A.C. tak udává směr novým trendům.

Sbohem komáři a klíšťata!

K dalším z vydařených inovací z dílny P.A.C. patří technologie Anti Mosquito/Anti Tick, což je revoluční úprava odpuzující hmyz. Ponožky, čepice, čelenky a šátky s touto technologií odpuzují nepříjemný hmyz okamžitě podobně jako repelent. Oproti produktům jiných značek s anti-insect úpravou na bázi DEET, které hmyz (veškerý včetně neškodných druhů) po 10-15 minutách zabijí, se metoda značky P.A.C zdá šetrnější k přírodě a díky okamžitému efektu i účinnější v ochraně proti vtíravým útokům klíšťat či komárů.

Nabídku značky P.A.C. najdete na www.pac-original.de

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: