Outdoorový Sport Prague 09

Outdoorový Sport Prague 09

Rok se s rokem sešel a veletrh Sport Prague má za sebou svůj další ročník. Letos nastala oproti uplynulým rokům změna a veletrh se spojil s výstavou Lodě a karavany. Na Výstavišti v Letňanech tak na návštěvníky čekalo sedm hal se vším co se sportu týká.

Rok se s rokem sešel a veletrh Sport Prague má za sebou svůj další ročník. Letos nastala oproti uplynulým rokům změna a veletrh se spojil s výstavou Lodě a karavany. Na Výstavišti v Letňanech tak na návštěvníky čekalo sedm, byť ne úplně plných, hal se vším co se sportu týká.

Upřímně řečeno, kdo do Letňan vyrazil jen za outdoorem, byl asi trochu zklamán, protože ze světa outdoorového vybavení toho na veletrhu až tolik k vidění nebylo. Vystavovatele čistě outdoorového vybavení byste spočítali skoro na prstech ruky. Asi největší prostor měl pan Jurek a jeho přehlídka stanů a spacích pytlů. Rozsáhlou expozici šátků a ostatních doplňků měla ve svém stánku firma Infit. Klasické outdoorové oblečení přijeli ukázat Tilak a Mammut a přípravky pro ošetření a praní nabízel Nikwax. Novinky Tilaku jsme představili už v reportáži z veletrhu ISPO a tady si je mohli prohlédnout i tuzemští outdooroáci.

Batohy zastupoval tradiční český výrobce Doldy. Pro horolezce byl připraven stánek Triopu se spoustou krásných lezeček. A hodně zajímavá byla expozice firmy 3D Point, která se zabývá výrobou příborů, outdoorového nádobí, karabin a všemožných doplňků z kovu. Z termoprádla byl největším vystavovatelem Canard a zahlédl jsem stánek Sensoru. Tím asi výčet outdoorové nabídky vystavovatelů končí.

Sport Prague se začíná orientovat spíše na modernější druhy sportů. Rozhodně by se tu pokochali milovníci karavanů, vrtulníků, čtyřkolek a všemožných dalších motorových pohybovadel. Velká část byla také věnována jachtám a dalším plavidlům. Když jsme u plavidel, tak se objevilo i pár vodáckých firem – pan Karabina, Robson a Profiplast. Podrobnější vodáckou reportáž najdete na sesterském webu Hydromagazin.cz.

Na své si také určitě přišli kulturisté, jimž byla věnována jedna celá hala, která přetékala hromadami posilovacích strojů. K vidění byla hromada trenažerů, od lyžařských až po kajakářské. A toto vše doplňovalo ještě neuvěřitelné množství doplňků stravy a podobných podpořovadel růstu svalové hmoty.

No a to je asi tak vše co bylo na Sport Prague 2009 k vidění. Návštěvnost mi přišla opět o něco menší než vloni a pomalu se mi začíná zdát, že za chvíli už na veletrh už přestanou outdooráci chodit úplně jak návštěvníci, tak vystavovatelé. No možná bude do budoucna na zlepšení návštěvnosti platit krok pořadatelů se spojením Sport Prague s výstavou pro motorové nadšence, případně kombinace s výstavou karavanů, lodí a jim podobných luxusních zábav.


© Svět outdooru 2009, text a foto Petr Snížek a redakce Světa outdooru

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: