Outdoorové Vánoce

Outdoorové Vánoce

Ráno na Štědrý den jsem přinesl domů zbrusu nové pohorky, dárek pro synka Vojtu. Je mu už šestnáct, začíná se toulat po kopcích a z pohorek bude mít určitě radost. Ježíšek se proto podrobně informoval u kamarádů, na internetu i v tiskovinách a zakoupil …

Zkušenosti čtenářů

Alpenstock

Prožívám obdobné pocity a nemůžu se se starými vecmi rozloučit. Když jsem tak doma chvíli sám a narazím na něco podobného, tak se velice rád vracím do mládí aspoň vzpomínkami. A když za pár dní potkám nějakého kolegu z mládí, tak jsem překvapen jeho zchátralostí (mně se samozřejmně taky nevyhla!). Většinou ho oslovím nějak jako: „Ty vole, ty si nejaké jeté!“ a on mi odpoví podobně. Pak se dáme do vzpomínání a to je moc krásné. Ještě, že člověku s přibývajícím věkem zůstávají vzpomínky na mládí. A uplynulý čas je ještě zkrášluje a přibarvuje!!! To je ono!
Přeju vám spíše než krásné, tak šťastné Vánoce. A.

Borek

Aj ja mám také pocity,keď mám niečo staršieho vyhodiť.Kamarát mi vždy hovorí:“Vole,udělej si síň tradic“.Najväčšie dilema som mal,keď som sa asi pred piatimi rokmi sťahoval.To som si povedal,že všetky staré krámy vyhodím.Ale „obsral“ to iba 35 rokov starý pérový spacák,ktorý sa už fakt rozpadal a nejaké tie gatiská a bundy,ktoré sa rokami neuveritelne zrazili a to hlavne v oblasti pásu,jedny vibramky a „vikslajvantová“ pláštenka.Neurobil som si síce „síň tradic“ ale na povale by sa ešte pre dvoch nejaká výbava našla.No nech,aspoň budú mať vnuci niekedy srandu.

CLX

Jo, nový, ty koupíš. Ani nevíš co dřív vybrat. Ale dobře zajetý, ty nejsou k mání. Každej škrábanec na lodi (helmě, botách, lyžích….) má svoji doprovodnou historku. Manželky zhusta nechápou, že některé věci vyhodit prostě nelze ( a nosit je také už zhusta nelze).
Jo jo, Jirko, fakt jsi mi udělal radost, že sentiment nad svědky své vlastní hrdinské minulosti nepociťuju sám.
Aby se tyto věci s vlastní duší nehromadily, jakožto člen obce prodejců vybavení navrhuju šalamounské řešení: Kupujte nové vybavení několikrát do roka. Pak se v něm nestihne nashromáždit tolik vzpomínek a snadněji se vyhodí. Jen to trochu leze do peněz…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: